Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Nowe wybory, stare metody. Wiadomo już kto będzie obsługiwał serwery

Krajowe Biuro Wyborcze poinformowało , że firma Pixel Technology zajmie się "obsługą" wyborów do Parlamentu Europejskiego. Czyli po raz kolejny wybrano łódzką spółkę, o której portal niezalezna.pl i "Gazeta Polska" piszą już od kilku lat. Wiąże się z nią bowiem kilka wyborczych skandali.

Partie prezentują swoich kandydatów na przyszłych eurodeputowanych, niektóre z nich pokazały już spoty (ZOBACZ MATERIAŁ PiS),a Krajowe Biuro Wyborcze ma za sobą pierwsze decyzje. Rozstrzygnięto zamówienie publiczne na "zaprojektowanie, wykonanie i rozbudowa modułów wyborów do Parlamentu Europejskiego, wraz z administrowaniem i utrzymaniem". Niespodzianki nie było. Wybrano firmę Pixel Technology SJ - poinformował na twitterze Aleksander Ścios.


W listopadzie 2011 roku "Gazeta Polska Codziennie" tak opisywała m.in. historię wyborów z udziałem Pixel Technlogy (cały tekst tutaj):http://niezalezna.pl/18719-niewazne-kto-glosuje-wazne-kto-liczy-glosy

"Pixel obsługuje wybory już od blisko 10 lat i była bohaterem skandali związanych ze złym działaniem systemu informatycznego. W wyborach samorządowych w 2002 r. oprogramowanie Pixela zawierało błąd, który wpłynął na opóźnienie w obliczaniu wyników wyborów.

Choć PKW zleciła NIK zbadanie sprawy to już w 2004 r. Krajowe Biuro Wyborcze ponownie wybrało firmę Pixel Technology na obsługę kolejnych wyborów do Sejmu i Senatu, wyborów prezydenckich w 2005 r. oraz samorządowych w 2006 r.

Skończyło się skandalem, bo w trakcie wyborów firma musiała dostarczyć komisjom wyborczym w całej Polsce nową wersję systemu komputerowego. Stara generowała błędy w trakcie przeliczania głosów na mandaty. W efekcie w gminach liczących powyżej 20 tys. mieszkańców PKW zarządziła ponowne liczenie głosów.

Mimo tak złych doświadczeń, PKW powierzyła firmie Pixel obliczanie wyników głosowania w wyborach prezydenckich 2010 roku. Co ciekawe, firma ta została wybrana przez PKW z pominięciem procedury przetargowej, gdyż przetarg ogłoszony 1 kwietnia 2010 r. został unieważniony".
Na ten temat:
Nieważne, kto głosuje. Ważne, kto liczy głosy

za:http://niezalezna.pl/53321-nowe-wybory-stare-metody-wiadomo-juz-kto-bedzie-obslugiwal-serwery

Copyright © 2017. All Rights Reserved.