Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Platforma Obywatelska oczyszcza rząd z elementów obcych ideowo.

Co dalej z wiceministrem Królikowskim?

Michał Królikowski jako wiceminister sprawiedliwości przekroczył granice zaangażowania ideowego – stwierdził nowy szef tego resortu Cezary Grabarczyk.

Wielu komentatorów życia publicznego upatruje w składzie nowego rządu przeniesienie punktu ciężkości jeszcze bardziej na lewą stroną. Świadczyć może o tym fakt, że w nowym rządzie brakuje dotychczasowego ministra sprawiedliwości, Marka Biernackiego, reprezentującego prawe skrzydło Platformy. Pozostało jednak pytanie, czy na pracę w resorcie kierowanym przez Grabarczyka może liczyć bardzo krytykowany swego czasu za otwarte przyznawanie się do wyznawanej wiary Michał Królikowski.

Po dzisiejszej wypowiedzi Cezarego Grabarczyka sprawa zdaje się przesądzona. W "Poranku Radia TOK FM" przyznał, że nie rozmawiał jeszcze z Królikowskim. Wskazał jednak, że jego zdaniem wiceminister przekroczył granicę zaangażowania ideowego. – Nie odnoszę się do kwestii związków Michała Królikowskiego z Kościołem. Tylko wydaje mi się, że w pewnym zakresie decyzje, które podejmował, były motywowane nieco inaczej, niż ja to ujmuję – tłumaczył.

Nagonka na "wojującego" katolika

Królikowski jest współautorem wydanego w zeszłym roku wywiadu-rzeki z abp. Henrykiem Hoserem. Książka wywołała oburzenie wielu mainstreamowych dziennikarzy oraz polityków partii rządzącej. – Dziwi mnie, że tego rodzaju osoba jest wśród nas. Powinien zostać zwolniony – mówił kilka miesięcy temu w TOK FM Andrzej Halicki, szef mazowieckiej PO.

Podobnie w temacie Królikowskiego wypowiadała się Iwona Śledzińska-Katarasińska: "Rzeczywiście jest tak, że obserwuję od dłuższego czasu wystąpienia ministra Królikowskiego w różnych kwestiach i jestem zdziwiona tym jego radykalnym, wojującym katolicyzmem". Dodała, że wiceminister ma bardzo określone poglądy i widać to w jego działalności na stanowisku ministra. – W związku z tym uważam, że powinien się mocno zastanowić, czy nadaje się na urzędnika państwowego. Ja mam wątpliwości – stwierdziła.

za:telewizjarepublika.pl/platforma-obywatelska-oczyszcza-rzad-z-elementow-wrogich-ideowo-co-dalej-z-wiceministrem-krolikowskim,11818.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.