Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Nie ma zgody ws. ratyfikacji konwencji o zapobieganiu przemocy! Projekt wraca do komisjiSejm nie zgodził się na ratyfikację konwencji o zapobieganiu przemocy. Projekt ustawy poparły PO, TR i SLD, ale to nie wystarczyło. Przeciw głosował PiS, PSL i klub SP. Projekt wróci do komisji.

W środę wieczorem w Sejmie odbyło się drugie czytanie projektu ustawy ratyfikującej konwencję o zapobieganiu przemocy wobec kobiet i w rodzinie. Po burzliwej debacie odbyło się głosowanie nad projektem, który ostatecznie został ponownie skierowany do prac w komisji.

Za przyjęciem ustawy głosowała Platforma Obywatelska, Twój Ruch i Sojusz Lewicy Demokratycznej. To jednak nie wystarczyło, aby przyjąć niebezpieczny dokument. Przeciwko niemu byli posłowie Prawa i Sprawiedliwości, Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz klubu Solidarna Polska.

W trakcie debaty sejmowej posłowie zgłosili konieczność wprowadzenia licznych poprawek do projektu, w efekcie czego został on ponownie skierowany do prac w komisji.

„Ona niesie ze sobą samo zło. Z prawnego punktu widzenia ta konwencja drastycznie wywraca Konstytucję. Wywraca system społeczny, status rodziny. Jest koniem trojańskim genderu. Ona się nazywa konwencją o zwalczaniu przemocy, czemu każdy z chęcią przyklaśnie. Natomiast w istocie chodzi w niej o to, by dokonać rewolucji obyczajowej, poprzez wprowadzenie chorych, patologicznych, nienaturalnych rozwiązań do systemu prawnego państw, które ją przyjmą” - tak o konwencji mówiła w rozmowie z portalem Wpolityce.pl prof. Krystyna Pawłowicz.

za:www.fronda.pl/a/nie-ma-zgody-ws-ratyfikacji-konwencji-o-zapobieganiu-przemocy-projekt-wraca-do-komisji,42036.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.