Policja „aresztowała” plakaty antyaborcyjne.

Według funkcjonariuszy siały zgorszenie


W sobotę w Krakowie odbywał się Marsz Świeckości. Pojawili się na nim również wolontariusze Fundacji Pro – prawo do życia z antyaborcyjnymi plakatami. Po pewnym czasie do akcji wkroczyli policjanci, według których plakaty wywoływały zgorszenie.

„Naszym celem było ukazanie prawdy, że za hasłami o „świeckości” czy „neutralności światopoglądowej” kryje się tak naprawdę śmierć nienarodzonych dzieci. Wśród prelegentów Dni Świeckości były chociażby Wanda Nowicka, w sprawie której niezawisły sąd orzekł, że była na liście płac przemysłu aborcyjnego, czy Kazimiera Szczuka – aborcjonistka, według organizatorów reprezentująca tzw. Polskie Towarzystwo Genderowe” – czytamy na stronie stopaborcji.pl.

Na początku działacze Fundacji szli za kolumną marszu, oddzielani przez policję. Jednak po pierwszych przemówieniach antyklerykałów przy Kościele Mariackim, funkcjonariusze zatrzymali grupę obrońców życia. Zaczęło się legitymowanie.

Według relacji wolontariuszy z Fundacji Pro – prawo do życia, policja zachowywała się wobec nich niegrzecznie, m.in. odmawiając odpowiedzi na pytania o przyczynę i cel podjętych czynności i nie przedstawiając w odpowiednim momencie podstawy prawnej. Jako przyczyny zatrzymania podano argument, że... „plakaty antyaborcyjne wywoływały zgorszenie”.

Portal stopaborcji.pl przypomina, że podobnych zgromadzeń w Krakowie odbyło się już ponad 30 i wszystkie przebiegały bez zakłóceń. Natomiast w skali kraju Fundacja wygrała wszystkie wytoczone jej procesy (w sumie dziesięć) w sprawach sugerujących wywoływanie zgorszenia plakatami.

„Przeprowadzona z rozmachem akcja policyjna, w wyniku której aresztowano dwa plakaty i sześć kijów bambusowych, przykuła uwagę przechodniów, dzięki czemu jeszcze więcej osób zainteresowało się naszym działaniem” – podsumowuje zachowanie krakowskich funkcjonariuszy portal stopaborcji.pl.

za:niezalezna.pl/59871-policja-aresztowala-plakaty-antyaborcyjne-wedlug-funkcjonariuszy-sialy-zgorszenie