Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Kolejne pikiety pod sklepami Empiku

Kolejny już raz organizacje pro-life zaprotestują przeciwko świątecznej kampanii reklamowej sklepów Empik. W najbliższym czasie swój sprzeciw wyrażą mieszkańcy Białegostoku, Poznania i Torunia.

Adam Darski podczas jednego z koncertów swojego zespołu podarł Biblię i rozrzucił jej karty wśród publiczności. Z kolei Maria Czubaszek przypomniała się szerszej publiczności wypowiedziami o dokonaniu w młodości dwóch aborcji, co napawa ją dumą.

Wybór „Nergala” i Marii Czubaszek na twarze świątecznej kampanii reklamowej sklepów Empik spotkał się z wielkim sprzeciwem społecznym. Internetowy protest fundacji CitizenGO poparło już prawie 43 tys. osób. Elektroniczny formularz do wyrażenia swojego protestu można znaleźć na stronie fundacji. Akcja ma także swój profil na Facebooku.

Internet to nie jedyna forma wyrażenia swojego sprzeciwu. Fundacja Pro – Prawo do Życia zachęca wszystkie osoby, którym nie jest obojętna kwestia ochrony życia, do wzięcia udziału w pikietach organizowanych pod sklepami Empik w całym kraju. Jak dotąd zaprotestowały Warszawa, Kraków i Poznań. Następne pikiety organizuje Białystok, Toruń i ponownie Poznań.

Najbliższa pikieta odbędzie się w Białymstoku. W piątek, 5 grudnia zwolennicy ruchu pro-life spotkają się w godz. 15.00-16.00 pod Empikiem przy ul. Rynek Kościuszki. Poznań powie „nie” kampanii sieci Empik w niedzielę, 7 grudnia, w godz. 13.00-14.30 pod wejściem do CH Poznań Plaza od ul. Lechickiej.

W ciągu najbliższych dziesięciu dni Toruń przygotował trzy pikiety. W niedzielę, 7 grudnia, w godz. 12.00-14.00 Toruń zaprotestuje przy ul. Żółkiewskiego 15 (Galeria Copernicus), w środę, 10 grudnia, w godz. 17.00-19.00 przy ul. Wielkie Garbary 18, a w sobotę, 13 grudnia, w godz. 12.30-14.30 ponownie przy Galerii Copernicus.

Obie fundacje zwracają się również z prośbą do wszystkich osób, aby na miejsce zrobienia świątecznych zakupów wybrać inne sklepy niż Empik. Święta Bożego Narodzenia są szczególnym czasem, a dotychczasowe postawy Darskiego i Czubaszek przeczą katolickiemu przeżywaniu świąt.

Rafał Stefaniuk

za:www.naszdziennik.pl/polska-kraj/116827,kolejne-pikiety-pod-sklepami-empiku.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.