Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Jurek: W PE o chrześcijanach mówi się niewiele, a robi dla nich jeszcze mniej„Powinna obowiązywać taka zasada, żeby o chrześcijanach mówić jak najmniej, a robić jak najwięcej. W Parlamencie Europejskim mówi się niewiele, a robi jeszcze mniej” – powiedział Marek Jurek.

Zdaniem eurodeputowanego, prezesa Prawicy Rzeczpospolitej, w Parlamencie Europejskim na rzecz chrześcijan, który coraz częściej stają się ofiarami prześladowań i mordów robi się zdecydowanie za mało. Jak zaznaczył polityk, w instytucji tej ścierają się dwa stanowiska. - Pierwsze, że Palestyńczycy mają prawo do niepodległego państwa i drugie, że Izrael ma prawo do do bezpieczeństwa i stabilnych granic - powiedział. Jak dodał, zupełnie nieobecne jest trzecie stanowisko mówiące, że chrześcijanie maja prawo do obrony, do własnych instytucji, do przetrwania. -–Moje pokolenie polityków ma bilans obciążony tym, ze z Iraku zniknęło 1 mln chrześcijan. Możemy mówić o czystce etnicznej. Wielu zmuszono do emigracji – powiedział Jurek. – To sytuacja, której nie możemy akceptować – podkreślił.

Prezes Prawicy Rzeczpospolitej podkreślił, że w obliczu sytuacji chrześcijan w Syrii, pamięć o ich bezpieczeństwie powinna być zasadniczym elementem polityki Zachodu. – Zawsze musimy brać pod uwagę ich bezpieczeństwo – powiedział.

Zdaniem Marka Jurka, w PE generalnie powinna obowiązywać zasada, żeby o chrześcijanach mówić jak najmniej, a robić jak najwięcej. Według polityka, jest jednak odwrotnie. – Mówi się niewiele, a robi jeszcze mniej – stwierdził.

za:www.fronda.pl/a/jurek-w-pe-o-chrzescijanach-mowi-sie-niewiele-a-robi-dla-nich-jeszcze-mniej,47742.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.