Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Jarosław Kaczyński o decyzji Parlamentu Europejskiego: To dobre wydarzenieParlament Europejski zaapelował o natychmiastowy zwrot Polsce wraku rządowego Tu-154 i czarnych skrzynek. Jarosław Kaczyński w rozmowie z rozmowie z TVP Białystok zaznaczył, że to bardzo dobre wydarzenie. Złe decyzje w sprawie wraku zapadły w Polsce – uważa prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Parlament Europejski przyjął rezolucję o morderstwie Borysa Niemcowa i o stanie demokracji w Rosji. W dokumencie znalazł się także apel o natychmiastowy zwrot Polsce wraku Tu-154 i czarnych skrzynek.

- To jest bardzo dobre wydarzenie, że Parlament Europejski tym się zajął. To zmiana sytuacji, choć dopiero po pięciu latach. Proszę pamiętać, że instytucje takie jak NATO twierdzą, że gdyby rząd polski się zwrócił się do nich o pomoc w tej sprawie, to by ją uzyskał. Złe decyzje zapadały tutaj, w Polsce - powiedział Jarosław Kaczyński, cytowany przez tvp.info.

Według lidera PiS, Andrzej Duda - kandydat tej partii na prezydenta RP - idzie po zwycięstwo w wyborach. - Różne rzeczy się zdarzają w kampanii, a różnica między Dudą, a prezydentem Komorowskim się zmniejsza. Pamiętajmy, że zawsze liczy się finał, oczywiście liczy się półfinał, ale najważniejszy jest finał. Srebrne medale są cenne w świecie sportu, A poza światem sportu trochę mniej. Tu nie chodzi o srebro, tylko o złoto – zaznacza prezes PiS.

Jarosław Kaczyński w rozmowie nawiązał do zawieszenia przez klub parlamentarny PiS senatora Grzegorza Biereckiego. Według "Wprost" Bierecki miał wyprowadzić kilkadziesiąt milionów złotych do spółki, której jest dziś właścicielem i prezesem. Prezes PiS tłumaczy, że jeśli senator sprawę wyjaśni, to wróci do Klubu. Dodał, że ta sytuacja nie jest dziełem przypadku.

- Tylko ktoś zupełnie naiwny może sądzić, że to nie jest kampania wyborcza i że to się akurat w tej chwili stało zupełnie z przypadku... Natomiast jeśli chodzi o członkostwo w klubie, bo pan Bierecki nie jest członkiem partii, został zawieszony do wyjaśnienia. Jeśli wyjaśni sprawę, to wróci. Jeśli nie wyjaśni, to nie. Musimy wiedzieć, jak to było - tłumaczył Jarosław Kaczyński.

Piąta rocznica katastrofy smoleńskiej będzie odbywać się bez większych zmian. Jarosław Kaczyński zaznaczył, że poprzednie były (mówiąc w cudzysłowie) udane, było dużo ludzi i nie przychodziło ich coraz mniej. Rocznica nie będzie elementem kampanii.

- Co mogę zrobić? Nie obchodzić rocznicy, bo jest kampania? Każdy, kto obiektywnie będzie potrafił ocenić obchody wieczorem, 10 kwietnia, będzie musiał uznać, że nie zrobiliśmy z tego części kampanii – powiedział prezes PiS.

za:niezalezna.pl/65047-jaroslaw-kaczynski-o-decyzji-parlamentu-europejskiego-dobre-wydarzenie

Copyright © 2017. All Rights Reserved.