Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Przemyski sąd oddalił pozew feministki przeciwko ks. abp. MichalikowiPrzemyski sąd oddalił pozew feministki Małgorzaty Marenin przeciwko ks. abp. Józefowi Michalikowi – informują media. Wyrok jest prawomocny.

Sąd nie dopatrzył się w treści homilii słów, na które powoływała się zadeklarowana feministka. Marenin ma zapłacić 540 zł z tytułu zwrotu kosztów.

Tymczasem w komunikacie kurii przemyskiej czytamy, że „sposób wytoczenia sprawy przeciw Arcybiskupowi uzasadnia twierdzenie, iż osobie która to uczyniła, nie chodzi o ochronę swych praw, a jedynie o poszukiwanie medialnego rozgłosu”.

Przypomnijmy, Małgorzata Marenin zarzucała ks. abp. Józefowi Michalikowi rzekome pomówienie i poniżenie jej w oczach opinii publicznej.

Chodziło o treść kazania wygłoszonego przez ks. Arcybiskupa 16 października 2013 r. we Wrocławiu. Metropolita przemyski stanął w obronę rodziny i skrytykował ideologię gender.

za:www.radiomaryja.pl/informacje/przemyski-sad-oddalil-pozew-feministki-przeciwko-abp-michalikowi/

Copyright © 2017. All Rights Reserved.