Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Patriarcha: Rosja jest jak Państwo Islamskie

„Moskwa szkodzi prawosławiu i Rosjanom, ponieważ teraz Rosja uznawana jest nie za obrońcę wartości chrześcijańskich, a za kłamliwego agresora” – przekonywał patriarcha Filaret, stojący na czele Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej Patriarchatu Kijowskiego.

Według Filareta zachodzi tu daleko idące podobieństwo do Państwa Islamskiego. Islamiści bowiem wykorzystują do własnych celów hasła religijne, chcąc budować kalifat. Tymczasem Moskwa mówi o obronie prawosławia i tradycyjnych wartości przed bezbożnym Zachodem.

A tak naprawdę „ona szkodzi i prawosławiu i Rosjanom, ponieważ teraz Rosja uznawana jest nie za obrońcę wartości chrześcijańskich, a za agresora, który swoją okupacyjną politykę skrywa pod kłamstwem” – mówił Filaret w wywiadzie dla kijowskiego portalu „Apostrof”.

za:www.fronda.pl/a/patriarcha-rosja-jest-jak-panstwo-islamskie,50055.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.