Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Debaty przed drugą turą. Gdzie i kiedy?

Druga tura wyborów prezydenckich. Kiedy i gdzie debata? Jest zaproszenie od ojca Tadeusza Rydzyka do Telewizji Trwam

Jak podkreślił dyrektor Radia Maryja „potrzebny jest wspólny dialog, a nie nieustanna walka i dzielenie społeczeństwa”. Zwrócił także uwagę na oglądalność Telewizji Trwam, szczególnie za granicą, gdzie wyemigrowały miliony Polaków.

Zapraszamy obecnego prezydenta i kandydata na prezydenta, do debaty w Telewizji Trwam. Ta telewizja ma zasięg światowy. Miejmy nadzieję, że wreszcie będzie dialog społeczny, a nie kłócenie się i napuszczanie jeden na drugiego, jak w mediach mętnego nurtu — powiedział o. Rydzyk na antenie Radia Maryja. Wcześniej Szefowa sztabu Andrzeja Dudy, Beata Szydło, poinformowała, że mimo medialnych zapowiedzi termin i kształt debaty nie jest jeszcze przesądzony.

Szydło wysłała list do szefa sztabu Bronisława Komorowskiego ws. debaty, ale nie otrzymała odpowiedzi. Nie potwierdziła także spekulacji, że sztab Dudy będzie zabiegał o spotkanie kandydata PiS z Pawłem Kukizem, który uzyskał trzeci wynik w niedzielnym głosowaniu.

Andrzej Duda zabiega o głos każdego wyborcy i każdego Polaka. Po to jest druga część kampanii, żebyśmy przekonali jak najwięcej osób. I zależy nam na głosach zarówno tych wyborców, którzy oddali w pierwszej turze głosy na pana Pawła Kukiza, ale i na pozostałych kandydatów. Naszym celem jest zdobycie jak największego poparcia, by wygrać
—powiedziała Szydło. Wciąż toczą się także negocjacje z TVP i TVN ws. debaty czy debat obu kandydatów.

W poniedziałek poinformowano, że szef TVP Juliusz Braun zaproponował Andrzejowi Dudzie i Bronisławowi Komorowskiemu, by 17 maja spotkali się na debacie. Spotkanie kandydatów chce zorganizować także stacja TVN24. Miałaby się ona odbyć 21 maja.

Zaproszenia obydwu kandydatom przedstawił także Polsat.

Sztab Andrzeja Dudy chce jednak, by debata lub debaty odbyły się na neutralnym gruncie. Czy mógłby nim być TV Trwam?

Ryb, interia.pl, radiomaryja.pl


***

TV Republika i prawicowe media zapraszają Dudę i Komorowskiego na debatę prezydencką

TV Republika, tygodniki "Gazeta Polska", "Do Rzeczy", "W Sieci" oraz Radio Wnet oficjalnie zaprosiły Andrzeja Dudę i Bronisława Komorowskiego na debatę prezydencką. Miałaby ona się odbyć z udziałem dziennikarzy mediów kierujących zaproszenie.

W związku z ogłoszonymi przez Pana i Pańskiego konkurenta propozycjami dotyczącymi konieczności organizacji debaty dwóch kandydatów w II turze wyborów na urząd Prezydenta RP [...] pragniemy zaprosić Pana i Pańskiego konkurenta do udziału w debacie prezydenckiej na antenie Telewizji Republika. Debatę prowadziliby przedstawiciele następujących mediów: Telewizji Republika, tygodnika "Do Rzeczy", tygodnika "wSieci", tygodnika "Gazeta Polska", portali niezalezna.pl i wpolityce.pl oraz Radia Wnet - czytamy w zaproszeniach do obu kandydatów.

Autorzy piszą, że proponują spotkanie w formule pozwalającej obu kandydatom na odniesienie się na równych warunkach do głównych zagadnień związanych z prezydenturą oraz do najważniejszych spraw programowych.

za:niezalezna.pl/66970-tv-republika-i-prawicowe-media-zapraszaja-dude-i-komorowskiego-na-debate-prezydencka

Copyright © 2017. All Rights Reserved.