Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Gdańsk: zatrzymania za protest przeciwko „Marszowi Równości”.

Wśród aresztowanych Andrzej Kołakowski z córką.
W sobotę w Gdańsku odbył się Marsz Równości, natomiast wcześniej ulicami miasta przeszła spora kontrmanifestacja, zorganizowana przez środowiska prawicowe. Wśród osób protestujących przeciwko homopropagandzie był m.in. bard Andrzej Kołakowski ze swoją córką. W trakcie protestu zostali zatrzymani przez policję i trafili na komisariat.


Marsz Równości zorganizowany w Gdańsku przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób LGBT Tolerado rozpoczął się o godz. 15.00 na Targu Węglowym. Do zebranych przemawiali tam m.in. Wanda Nowicka oraz Robert Biedroń. Około godz. 16.00 – w okolicach Dworca Głównego – kilka osób usiadło na ulicy, blokując manifestację. Wśród nich Andrzej Kołakowski i jego córka Maria.


– Homoseksualiści i przedstawiciele innych dewiacji maszerowali przez Gdańsk. Docelowym punktem, do którego maszerowali, były krzyże upamiętniające śmierć poległych stoczniowców – mówił portalowi niezalezna.pl Andrzej Kołakowski już po zatrzymaniu, kiedy przebywał na komisariacie. – Nie chcąc dopuścić do tego, żeby przeszli, żeby pokazać, że w Gdańsku nie wszyscy zgadzają się na coś takiego, usiedliśmy w piątkę na ulicy i próbowaliśmy zablokować marsz – dodaje.


Po godz. 20.00 Andrzej Kołakowski ponownie skontaktował się z dziennikarzami portalu niezalezna.pl. – Po trwających około cztery godziny przesłuchaniach zostaliśmy wypuszczeni. Postawiono nam zarzut blokowania legalnej demonstracji. Teraz będziemy czekać na pisma z sądu – poinformował.

za:www.pch24.pl/gdansk--zatrzymania-za-protest-przeciwko-marszowi-rownosci--wsrod-aresztowanych-andrzej-kolakowski,36098,i.html#ixzz3biDlEpJ5

Copyright © 2017. All Rights Reserved.