Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Ekspert: Dżihadyści są w Polsce. To "samotne wilki"

Krzysztof Liedel, dyrektor Departamentu Prawa i Bezpieczeństwa Pozamilitarnego Biura Bezpieczeństwa Narodowego ostrzega, że terroryści są dla Polski coraz większym zagrożeniem

Krzysztof Liedel, ekspert ds. bezpieczeństwa i dyrektor Departamentu Prawa i Bezpieczeństwa Pozamilitarnego Biura Bezpieczeństwa Narodowego ostrzega, że terroryści są dla Polski coraz większym zagrożeniem. „Niektóre organizacje islamskie, w tym także Al-Kaida, od kilkunastu miesięcy nawołują do zmiany swojej strategii. Coraz częściej podejmują się oni autonomicznych działań, bazując na tzw. taktyce samotnych wilków, czy solo-terroryzmu” – powiedział Liedel w rozmowie z „Wirtualną Polską”.

Liedel mówił o raporcie Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, według którego dla Polski zagrożenie mogą stanowić osoby kierujące się z na przykład Syrii i Iraku do państw zachodnich Unii Europejskiej. Zachodzi ryzyko, że terroryści przemieszczają się przez terytorium Polski. Nie wiadomo, ilu dokładnie dżihadystów może przebywać w naszym kraju. „- Oni często traktują nasz kraj jako tranzytowy. Zostają tutaj na chwilę, po czym przemieszczają się do Europy Zachodniej. Nasze państwo traktują jako przystanek w krajach Unii Europejskiej” – powiedział Liedel.

Ekspert zaznaczył, że terroryści nie mają już możliwości operacyjnych dokonywania takich ataków, jak zamach na World Trade Center z 2001 roku. Stosują raczej taktykę „samotnego wilka”, co przynosi propagandowo takie same efekty, a jest o wiele prostsze do wykonania. „Dzisiaj ugrupowania terrorystyczne nie są tak dobrze zorganizowane jak dawniej. Są to pewnego rodzaju międzynarodówki terrorystyczne nawiązujące do tych samych haseł, ideologii. Mają one ograniczone zdolności koordynacyjne i techniczne” – wyjaśnił Liedel.

za:www.fronda.pl/a/ekspert-dzihadysci-sa-w-polsce-to-samotne-wilki,53731.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.