Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Lubelskie: zniszczył figurę Chrystusa. Odsiedzi 10 miesięcy

Policjanci zatrzymali w Międzyrzeczu Podlaskim mężczyznę, który zniszczył figurę Chrystusa. Wandal, jak tłumaczył policjantom, ukrył się na placu przed kościołem bo… chciał uniknąć kary za picie w miejscu publicznym. Pod wpływem alkoholu przełamał na pół metrową figurkę.

Mężczyzna został zatrzymany po dobie od wandalizmu. 50-latek jest znany z policji, był już notowany za przestępstwa przeciwko mieniu. Przyznał się do winy.

Zatrzymany usłyszał zarzut zniszczenia mienia w warunkach recydywy i obrazy uczuć religijnych. Karze 10 miesięcy pozbawienia wolności poddał się dobrowolnie.

za:www.pch24.pl/lubelskie--zniszczyl-figure-chrystusa--odsiedzi-10-miesiecy,37715,i.html#ixzz3jlDbShIy

Copyright © 2017. All Rights Reserved.