Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Coraz bliżej kanonizacji

We Francji zakończono z pozytywnym skutkiem procedurę badania niedającego się wyjaśnić naukowo uleczenia śmiertelnie chorego na białaczkę za wstawiennictwem polskiego męczennika bł. księdza Jerzego Popiełuszki – oświadczył biskup diecezji Creteil.

Po zbadaniu sprawy tego uleczenia na prośbę polskiego Kościoła komisja powołana przez diecezję Creteil pod Paryżem ogłosiła w sobotę pozytywny wynik procedury sprawdzania cudu: ustaliła, że doszło do „niewytłumaczalnego i zadziwiającego uzdrowienia” – oznajmił biskup Creteil Michel Santier.

Zmarły męczeńską śmiercią w 1984 r. ksiądz Jerzy Popiełuszko został beatyfikowany jako męczennik 6 czerwca 2010 r. Zakończenie badania cudownego uzdrowienia chorego, decydujące w procesie kanonizacyjnym, ks. bp Santier ogłosi podczas Mszy św., która będzie celebrowana w poniedziałek w kościele katedralnym w Creteil.

Do cudownego uzdrowienia doszło w Creteil w 2012 r. 56-letni chory na rzadki rodzaj białaczki François Audelan nie mógł już samodzielnie chodzić i nie przyjmował pokarmów. Wezwano do niego księdza, który udzielił mu sakramentów i pomodlił się do Boga, prosząc o wstawiennictwo ks. Jerzego Popiełuszki, którego grób odwiedził wcześniej podczas pobytu w Polsce. Po modlitwie, jak zaświadczyli wszyscy obecni przy tym zdarzeniu, chory wstał z łóżka całkowicie uzdrowiony.

Kapłan, który odwołał się do wstawiennictwa ks. Jerzego Popiełuszki, odwiedzał wcześniej sanktuaria w Polsce i odkrył przy grobie Jerzego Popiełuszki, że obaj urodzili się dokładnie tego samego dnia: 14 września 1947 r. Szczególną okoliczność stanowi to, że cudowne uzdrowienie francuskiego pacjenta nastąpiło w dniu 14 września.

Komisja złożona z dwóch notariuszy – Francuza i Polaka – i przedstawiciela diecezji Creteil wydelegowanego do sprawy kanonizacji bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz specjalisty w dziedzinie prawa kanonicznego przesłuchała personel medyczny szpitala i wszystkich świadków. Jej wnioski zostaną przesłane Kongregacji do spraw Świętych w Rzymie, która przedstawi dossier sprawy Papieżowi, a Franciszek podejmie decyzję o kanonizacji.

za:www.naszdziennik.pl/wiara-kosciol-na-swiecie/143703,coraz-blizej-kanonizacji.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.