Ksiądz abp Gądecki prowadzi bloga z synodu

Ksiądz abp Gądecki jest być może jedynym ojcem synodalnym, który prowadzi codziennego bloga poświęconego obradom biskupów. Opisuje w nim wszystkie przed- i popołudniowe sesje – poinformował ks. dr Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Episkopatu Polski. Na synodzie o rodzinie nie ma obowiązku zachowania tajemnicy o tym, co dzieje się podczas obrad, dlatego wszyscy mogą się swobodnie wypowiadać – wyjaśnia ks. Rytel-Andrianik.

– Ksiądz abp Gądecki posługuje się wszystkimi głównymi językami ojców synodalnych: włoskim, francuskim, angielskim, niemieckim i hiszpańskim, tak więc ma informacje z pierwszej ręki – dodaje. Zdaniem rzecznika KEP, blog jest prostym narzędziem komunikacji elektronicznej, dlatego dzięki zaangażowaniu ks. abp. Gądeckiego „okazuje się najlepszym źródłem informacji o tym, co tak naprawdę dzieje się w auli synodalnej”.

Informacje z poszczególnych sesji synodu są na bieżąco publikowane na stronie przewodniczącego Episkopatu Polski www.abpgadecki.pl. Odbywający się w Watykanie pod hasłem „Powołanie i misja rodziny w Kościele i świecie współczesnym” synod biskupów potrwa do 25 października.

za:www.naszdziennik.pl/wiara-stolica-apostolska/144907,ksiadz-abp-gadecki-prowadzi-bloga-z-synodu.html