Zamach na tajemnicę dziennikarską!

Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Północ uchylił tajemnicę dziennikarską czterem dziennikarzom, którzy angażowali się w ujawnianie tzw. afery taśmowej. O sprawie rzeczeni dziennikarze, z wyjątkiem jednego, poinformowali na Twitterze. Tak potraktowani zostali przez sąd dziennikarze: Cezary Gmyz, Sylweter Latkowski, Piotr Nisztor, Wojciech Czuchnowski. Piotr Nisztor wyjaśnił, że za decyzję odpowiada sędzia Dariusz Leszczyński.

"Sad uchylil mi, a takze @cezarygmyz @LatkowskiS i @czuchnowski tajemnice dziennikarska w zwiazku z ujawnieniem akt afery tasmowej. Skandal!" - napisał Nisztor.

"Tajemnice dziennikarska uchyli sedzia Sądu Rejonowego dla Warszawy Pragi-Polnoc Dariusz Leszczynski" - dodał.

"A co się będzie działo? NIkt z dziennikarzy nie ujawni, sąd ukara. Kolejny etap pokazywania miejsca dziennikarzom" - ocenił za to Sylwester Latkowski.

Gmyz napisał z kolei, że nie podporządkuje się tej decyzji. "Cztery godziny byłem w poza siecią. Mogą mnie wsadzić. Informatorów nie kapuję. Sąd nie zna przepisów i się kompromituje" - stwierdził.

Co ciekawe Wojciech Czuchnowski o całej sprawie niczego nie wie. "Nic nie wiem o tym, by sąd uchylił mi tajemnicę dziennikarską. Na pewno bym się czemu takiemu nie podporządkował. to chyba nieporozumienie" - pisal na Twitterze.

za:www.fronda.pl/a/zamach-na-tajemnice-dziennikarska,57939.html