Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Arcybiskup Marek w Łódzkim Karmelu

Jest w mieście Łodzi takie miejsce, gdzie w dzień i w nocy zanoszone są modlitwy za Kościół, miasto i jego mieszkańców. Na tyłach szpitala im. Wł. Biegańskiego, znajduje się otoczony murem klasztor, gdzie mieszkają mniszki, które swoje życie całkowicie poświeciły modlitwie i pracy. Tym wyjątkowym i szczególnym miejscem na mapie Łodzi jest Łódzki Karmel.
W przededniu świąt Bożego Narodzenia, swoją wizytę u sióstr Karmelitanek Bosych, złożył Pasterz Kościoła Łódzkiego, Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski. Spotkanie rozpoczęła Mszy św. sprawowana w kościele przyklasztornym, na którą przybyli zaprzyjaźnieni z siostrami wierni.

Ksiądz Arcybiskup swoje rozważanie mszalne oparł o teksty biblijne, wskazując na Manoacha i Zachariasza, ich wiarę i zwątpienie. Przywołując wiarę niewidomych, dla których Jezus uczynił cud. - „Wierzyć w Boga, to do końca Jemu zaufać, wbrew temu, co mówi nasz rozum. To doprowadzić do tego, co się stało w przypadku owych dwóch niewidomych, którzy błagali Chrystusa o dar widzenia. Jezus miał do nich tylko jedno pytanie: czy wierzysz, że mogę to dla was uczynić? Czy wierzycie w to, że jestem w stanie dokonać rzeczy przekraczających normalne ludzkie moce? Odpowiedzieli- wierzymy! To był moment decydujący, bo usłyszeli od Chrystusa – niech się stanie, zgodnie z tym, w co uwierzyliście. On ma w sobie moc przekraczania moc tego, co jest dostępne tylko zwykłemu człowiekowi. Trzymać się uporczywie właśnie tego, że Bóg może, że Bóg potrafi przełamać to, co nam się wydaje niemożliwe do spełnienia, że w swoim zatroskaniu o człowieka jest w stanie zburzyć wszelkie bariery odgradzające go od Najwyższego. Jakże to ważne, taka wiara w moc zbawczą Boga! Oby tej wiary nigdy nam nie zabrakło!”

Ksiądz Arcybiskup podziękował także siostrom, za ich modlitwę, ofiarę i pokutę, którą składają Bogu za prezbiterium Kościoła Łódzkiego.

Po zakończeniu Eucharystii, Metropolita Łódzki spotkał się w klasztornej rozmównicy z siostrami.


Archidiecezja Łódzka

za: http://archidiecezja.lodz.pl/new/?news_id=b785077e6a27fcb525abfda61342604c

Copyright © 2017. All Rights Reserved.