Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Organizator wystawy antyaborcyjnej uniewinniony. "Ta prawda wynika z medycyny"

Dawid Wachowiak, organizator wystawy antyaborcyjnej w Błoniu i działacz Fundacji Pro - Prawo do Życia został uniewinniony przez sąd od wykroczenia tzw. wybryku nieobyczajnego.

Sąd Rejonowy w Grodzisku Mazowieckim orzekł, że Fundacja miała wszystkie niezbędne pozwolenia na zainstalowanie paneli, na których znajdowały się zdjęcia przedstawiające dzieci pozbawione życia w wyniku aborcji, zaś zachowanie organizatora wystawy mieściło się w granicach swobody przekazu artystycznego oraz prawa do demonstrowania swoich opinii i przekonań.

Sąd podkreślił również, że uznanie za niedopuszczalne takiej formy wyrażania swojego sprzeciwu wobec aborcji mogłoby w skrajnej sytuacji doprowadzić do absurdu polegającego na tym, że samo propagowanie ochrony życia zostałoby uznane za sprzeczne z ogólnie przyjętymi normami. Dawida Wachowiaka bronił adw. Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu Ordo Iuris.

W tej samej sprawie sąd skazał na karę grzywny sekretarza gminy Błonie, który nakazał Straży Miejskiej ściągnąć trzy inne bannery fundacji, przedstawiające szczątki nienarodzonych dzieci. Stwierdzono również, że banery ukazywały prawdę o zabiegu aborcji. – Ta prawda wynika nie tylko z teologii, ale z antropologii, aż wreszcie medycyny -– podkreślił sąd.

Sąd podniósł również, że nawet liczne telefony obywateli nie stanowiły uzasadnienia dla bezprawnego zachowania sekretarza gminy, za które został ukarany.

za:telewizjarepublika.pl/organizator-wystawy-antyaborcyjnej-uniewinniony-quotta-prawda-wynika-z-medycynyquot,27693.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.