Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Orban odznacza kard. DziwiszaKard. Stanisław Dziwisz odbierze Wielki Krzyż Orderu Zasługi Węgier. To najwyższe odznaczenie przyznawane przez Węgrów cudzoziemcom.


Uroczystość odbędzie się w najbliższą niedzielę. Order nadał krakowskiemu arcybiskupowi prezydent tego kraju Janos Ader na wniosek premiera Wiktora Orbana. Przyznano go w uznaniu „doniosłej roli kardynała w życiu Kościoła Powszechnego, za jego wybitną działalność w umacnianiu więzi między Stolicą Apostolską a Węgrami oraz za wyjątkowe zasługi w pielęgnowaniu pamięci świętego papieża Jana Pawła II”.

Odznaczenie ma być też wyrazem wdzięczności Węgrów za zasługi kard. Dziwisza w umacnianiu zaufania oraz serdecznych i bliskich kontaktów między Polską a Węgrami, między Kościołami i wspólnotami w Polsce i na Węgrzech.

Wręczenie orderu odbędzie się w niedzielę 24 stycznia w Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie, po nabożeństwie kończącym Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Order wręczy kard. Dziwiszowi Zoltan Balog, minister zasobów ludzkich w rządzie Węgier, będący też kalwińskim pastorem. Minister Balog wygłosi również laudację.

Przedstawicielowi rządu Wiktora Orbana towarzyszyć będzie delegacja z Węgier, m.in. minister Miklos Soltesz, sekretarz stanu odpowiedzialny za kontakty z Kościołami, związkami wyznaniowymi, organizacjami narodowościowymi i społecznymi, ambasador Węgier w Warszawie dr Ivan Gyurcsik oraz konsul generalna dr Adrienne Körmendy.

za:www.fronda.pl/a/orban-odznacza-kard-dziwisza,64508.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.