Efekt nagonki "Gazety Wyborczej"? - ksiądz Międlar odwołany ze swojej parafiiPopularny wśród wrocławskich kibiców i środowisk narodowych ksiądz Jacek Międlar został odwołany z parafii św. Anny na Oporowie. W środę, po mszy o 18.00, odbędzie się uroczyste pożegnanie młodego księdza.

O sprawie księdza Jacka Międlara pisaliśmy już w październiku 2015 roku w artykule zatytułowanym „Polowanie Gazety Wyborczej na księdza”. Obrońcy duchownego twierdzą, że odwołanie z wrocławskiej parafii ma związek właśnie z kampanią dziennikarzy „Gazety Wyborczej”, którym nie podobały się wystąpienia księdza Międlara na antyemigranckich manifestacjach we Wrocławiu.

"Jest to o tyle niebezpieczne, że decyzja o usunięciu księdza Jacka Międlara z diecezji jest decyzją polityczną na żądanie pewnych grup interesów walczących z przejawami patriotyzmu i głoszenia niewygodnej prawdy, jednocześnie od lat zwalczających... Kościół Katolicki! "- piszą administratorzy strony „Cała Polska w obronie księdza Jacka”, którą „polubiło” kilkanaście tysięcy osób.

"Docierają do nas setki próśb o zdecydowane działanie w tej sprawie. Odpowiadamy, oczywiście, nie pozwolimy na karygodną niesprawiedliwość wobec wielkiego człowieka jakim jest ksiądz Jacek Międlar" - zapowiadają.

Zaniepokojeni sytuacją są także parafianie. Ksiądz Jacek odprawiał, cieszące się dużą popularnością wśród najmłodszych parafian, msze dla dzieci.

W środę 17 lutego, o godzinie 18, w parafii św. Anny ksiądz Międlar odprawi mszę świętą. Po mszy parafianie planują zbiórkę podpisów pod listem sprzeciwiającym się tej decyzji, którą określają jako „polityczną”.

Wrocławska Kuria  Metropolitarna opublikowała oświadczenie w tej sprawie, które publikujemy poniżej:

"W związku z informacją dotyczącą odwołania ks. Jacka Międlara CM z wrocławskiej parafii pw. św. Anny na Oporowie, informuję, że decyzję o odwołaniu podjęły władze Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo, którego w/w kapłan jest członkiem, nie informując Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej o powodach swojej decyzji.
Jedyną informacją, jaka dotarła do Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej w tej sprawie jest informacja przedstawiciela Kurii Prowincjalnej Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo o samym fakcie odwołania kapłana przez Zgromadzenie, którą przyjmujemy do wiadomości"

Misjonarze Zgromadzenia w rozmowie z nami  stwierdzili, że jest to autonomiczna decyzja proboszcza parafii.

za:niezalezna.pl/76341-efekt-nagonki-gazety-wyborczej-ksiadz-miedlar-odwolany-ze-swojej-parafii