Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

W Łodzi powstanie pomnik upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej?

Na tyłach łódzkiej katedry ma stanąć pomnik upamiętniający ofiary katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku. Z inicjatywą wystąpił arcybiskup Marek Jędraszewski. Koszty budowy chce pokryć łódzka kuria, a pomysł popierają lokalni radni – informuje "Dziennik Łódzki".

Pomnik ma być złożony z dwóch stojących równolegle do siebie kamiennych tablic o wysokości około trzech metrów metrów. Na nich znajdą się nazwiska 96 osób, które zginęły w katastrofie smoleńskiej. Podstawą całości będzie kamienna, biało-czerwona flaga.

– W osi pomnika znajdzie się zawieszona w ubiegłym roku na ścianie łódzkiej katedry płaskorzeźba Matki Bożej Katyńskiej obejmującej ciało człowieka z przestrzeloną czaszką. Pod płaskorzeźbą znajduje się tablica przypominająca o Katyniu i tragedii smoleńskiej – opisuje gazeta.
Koszty budowy pomnika chce pokryć łódzka kuria, ale zgodę musi jeszcze wydać rada miejska w Łodzi. Kilka tygodni temu arcybiskup Jędraszewski zgłosił się z pomysłem do prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej, prosząc jednocześnie o konsultacje wśród radnych. Wszystkie ugrupowania poparły pomysł.

Jeśli pomysł łódzkiej kurii uda się zrealizować, byłby to kolejny hołd oddany ofiarom katastrofy z 10 kwietnia. W sumie w regionie łódzkim znajdują się już dwa pomniki, sześć tablic pamiątkowych, ściana pamięci, trzy ronda i jeden skwer. Jest też jeden most i jeden dąb

za:telewizjarepublika.pl/w-lodzi-powstanie-pomnik-upamietniajacy-ofiary-katastrofy-smolenskiej,30951.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.