Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Dziennikarze przeciwko aborcji. List otwarty do parlamentarzystówJan Pospieszalski, Tomasz Terlikowski, Dorota Łosiewicz, Michał Karnowski, Dorota Kania, Rafał Porzeziński, Teresa Bochwic – to tylko niektóre nazwiska z listy dziennikarzy, którzy podpisali się pod listem skierowanym do parlamentarzystów ws. ustawy dotyczącej ochrony życia poczętego. "Dziś niektóre oddziały ginekologiczne w polskich szpitalach stały się miejscami śmierci dla nienarodzonych dzieci. (...) Parlamentarzyści tej kadencji, to Wy możecie je zmienić. Możecie przywrócić moralny ład prawny – czytamy w liście.

Poniżej pełna treść listu:

LIST OTWARTY DZIENNIKARZY DO PARLAMENTARZYSTÓW
PRZECIWKO ABORCJI

W obozie śmierci, podczas drugiej wojny światowej, położna Stanisława Leszczyńska broniła kobiet w ciąży i ich nienarodzonych dzieci. Osłaniała je od zimna, brudu i robactwa. Otaczała troską, dobrocią i pomocą. W obronie życia nigdy nie szła na kompromis. Nigdy nie przyłożyła ręki do zabijania nienarodzonych dzieci. Z narażaniem własnego życia przeciwstawiała się aborterowi Mengele.

Dziś niektóre oddziały ginekologiczne w polskich szpitalach stały się miejscami śmierci dla nienarodzonych dzieci. Nie ma w nich prawdziwej troski, dobroci i pomocy. Lekarze i personel medyczny przykładają ręce do zabijania nienarodzonych. Niektórzy z nich boją się narazić na kłopoty lub utratę źródła utrzymania. Taka sytuacja to efekt obowiązującego prawa.
Parlamentarzyści tej kadencji, to Wy możecie je zmienić. Możecie przywrócić moralny ład prawny. Będziecie działać pod presją organów unijnych, środowisk aborcyjnych i klinik in vitro. Ale wam nie grozi, tak jak Stanisławie Leszczyńskiej, przystawienie pistoletu do głowy.

Czas zakazać uśmiercania nienarodzonych na polskiej ziemi.

za:telewizjarepublika.pl/dziennikarze-przeciwko-aborcji-list-otwarty-do-parlamentarzystow,31755.html


***

Aborcja – „wolność wyboru” to fikcja

We Francji dzieci z zespołem Downa nie mają praktycznie żadnych szans na przeżycie, gdyż ok. 97 proc. z nich zostaje zabitych w drodze aborcji. Zdrowe dzieci też giną: ponad 20 proc. dzieci poczętych zostaje zabitych w ramach aborcji „na życzenie”. Feministki z „Le Planning Familial” (francuski oddział „Planned Parenthood”) głoszą pogląd, że aborcja jest – obok antykoncepcji – drugim równoważnym rozwiązaniem dla kobiety, która nie chce mieć dziecka. Nie mówią zaś o tym, że matka dziecka poczętego jest często poddawana ogromnej presji ze strony ojca tego dziecka, ze strony swoich rodziców, rodziny, „przyjaciół”, lekarzy (w wypadku stwierdzonej wady wrodzonej u dziecka) i feministek z „Le Planning Familial”. Kobietom w trudnej sytuacji proponuje się w zasadzie tylko aborcję, a jedyną odpowiedzią na traumę postaborcyjną jest coraz większa banalizacja zbrodni, na zasadzie „przestań histeryzować, aborcja to przecież nic takiego”. W dzisiejszej Francji procedura aborcyjna jest w pełni bezpłatna, w przeciwieństwie do procedur związanych z prowadzeniem ciąży!

Olivier Bault

za:niezalezna.pl/78636-aborcja-wolnosc-wyboru-fikcja

Copyright © 2017. All Rights Reserved.