Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Mary Wagner skazana, ale wypuszczona na wolność
Zakończył się kolejny proces niezłomnej obrończyni życia z Kanady Mary Wagner. Sąd wydał wyrok skazujący, jednak Wagner wyszła tym razem na wolność.

Mary Wagner od lat prowadzi swoją działalność w klinikach aborcyjnych w Toronto. Bojkotując zakazy sadowe, przekonuje przyszłe matki, by nie poddawały się aborcji.

Wagner była już w związku ze swoją działalnością więziona. Podczas rozprawy sądowej na sali towarzyszyła jej inna niezłomna obrończyni życia, Linda Gibbons.

Sad uznał Wagner winną i skazał na najwyższą w takich przypadkach karę, sześciu miesięcy więzienia. Obrończyni życia nie trafiła jednak do zakładu karnego, gdyż zgodnie z kanadyjskim prawem każdy dzień pobytu w areszcie liczony jest jako 1,5 dnia odbywania kary. Mary Wagner, czekając na rozprawę, spędziła w areszcie ponad cztery miesiące.

Zaraz po wyjściu z sądu Wagner udała się na Mszę Świętą.

za:telewizjarepublika.pl/mary-wagner-skazana-ale-wypuszczona-na-wolnosc,32727.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.