Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Szef MON: SKW inwigilowała m.in. dziennikarzy „Naszego Dziennika”, Radia Maryja i TV Trwam
SKW bezprawnie i bezzasadnie inwigilowała ponad 20 polityków opozycji, a także dziennikarzy i pracowników Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, biur poselskich i kancelarii adwokackich – mówił w Sejmie szef Ministerstwa Obrony Narodowej Antoni Macierewicz. Wśród inwigilowanych znaleźli się również dziennikarze „Naszego Dziennika”, Radia Maryja i TV Trwam.

Przedstawiając informację z audytu swoich poprzedników, szef MON Antoni Macierewicz zwrócił uwagę na kwestię inwigilacji.

– Służba Kontrwywiadu Wojskowego w sposób bezprawny i bezzasadny inwigilowała ponad dwudziestu znajdujących się w opozycji polityków, w tym, chyba o tym wiecie panie i panowie, już od dłuższego czasu nieaktywnego publicznie i politycznie pana premiera Jana Olszewskiego. Dlaczego zajmowaliście się inwigilacją tego człowieka. Po co to było? Na co to było? Jaki miał być tego skutek? Jaka z tego miała być korzyść? Inwigilowała także dziennikarzy, m.in. z redakcji Telewizji Polskiej, ,,Gazety Polskiej”, ,,Naszego Dziennika”, Radia Maryja oraz Telewizji Trwam – powiedział Antoni Macierewicz.

Minister podał, że materiał gromadzono z wyraźnym celem wzajemnych relacji inwigilowanych osób, chociaż – jak podkreślił – nie miały one i nie mogły mieć związku z przedmiotem ustawowo prowadzonych przez SKW operacji.

Antoni Macierewicz poinformował, że podjęto także czynności zmierzające do ustalenia kontaktów prok. Marka Pasionka. Działania te zainspirować miał w szczególności były naczelny prokurator wojskowy płk. Ryszard Parulski. Powodem tych czynności – jak powiedział szef MON – był fakt, że podczas śledztwa smoleńskiego zwrócił się on do USA z prośbą o informacje, jakie służby amerykańskie mogły mieć na temat przebiegu tej katastrofy.

– Dlatego podjęliście działania inwigilacyjne tego odważnego, prawego prokuratora. To jest hańba. Za to, że ktoś coś chciał zrobić dla Polski, wy go prześladowaliście. Za to, że nie zadbano o bezpieczeństwo prezydenta, nagradzaliście awansem. To jest wasza moralność, to są wasze wartości – mówił w Sejmie Antoni Macierewicz

za:www.radiomaryja.pl/informacje/szef-mon-skw-inwigilowala-m-in-dziennikarzy-naszego-dziennika-radia-maryja-i-tv-trwam/

Copyright © 2017. All Rights Reserved.