Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Prof. Ryba: Dobry rok prezydenta Andrzeja Dudy

Intensywna polityka międzynarodowa, szeroki horyzont intelektualny i dynamizm w kontaktach z sojusznikami – to cechy prezydentury Andrzeja Dudy. Tak prof. Mieczysław Ryba podsumował mijający dziś rok sprawowania urzędu przez szefa polskiego państwa.

Politolog za mocne punkty działań prezydenta uznał przygotowania szczytu NATO w Warszawie oraz budowanie strategicznych relacji z państwami Paktu Północnoatlantyckiego.

Prezydent Andrzej Duda od pierwszych dni urzędowania podkreśla ważną rolę  polityki historycznej i kładzie nacisk na szeroko pojęte bezpieczeństwo kraju.

Jego polityka jest spójna i dąży do realizacji obietnic wyborczych złożonych Polakom – ocenił politolog prof. Mieczysław Ryba.

- Prezydent i jego aktywność na arenie międzynarodowej, co widać nawet po obecnej wizycie, jest zakrojona bardzo szeroko i ma już w tej perspektywie spore sukcesy. Wspomnę tutaj szczyt w Bukareszcie, który ma przygotować, szczyt natowski, próbę cementowania krajów Europy Środkowej. Bardzo intensywna polityka zagraniczna – co ważne i co dobre – jest w pełnej zgodzie z tym, co robi rząd. Wydaje się, że Andrzej Duda wspiera też obecną większość parlamentarną, co też jest niezwykle istotne dla reformowania kraju, bo gdybyśmy mieli konflikt na tej linii, to oczywiście wiele spraw w Polsce byłoby zagmatwanych – zaznaczał prof. Mieczysław Ryba.

za:www.fronda.pl/a/prof-ryba-dobry-rok-prezydenta-andrzeja-dudy,72178.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.