Groźby karalne TVN!

4 sierpnia ok. 18:00 telewizja TVN zaprosiła Tadeusza Płużańskiego i jakiegoś lewicowca, profesora, którego nazwiska nie chcę pamiętać. Spotkanie było poświęcone akcji na Powązkach, czyli namalowaniu na nagrobku Bolesława Bieruta słów „kat”, „morderca” i dwóch czerwonych gwiazd.

Pan, który prowadził dyskusję skierował do Tadeusza Płużańskiego następujące pytanie:

„Czy nie boi się pan, że koło historii się odwróci, przyjdzie nowa władza… ” Tu głos zawiesił, ale ton sugerował, że ta nowa władza będzie się mścić na tych nagrobkach, które nam są bliskie…

Nie padło to wprost. I nie ma tu, w tej wypowiedzi, znamion groźby. Groźba wyrażona przez „dziennikarza” TVN polega na tym, że on „zapowiada” jakąś „nową”, czy „inną” władzę, która – jak można się domyślać – będzie miała innych Bohaterów!

Za to powinno się zamknąć TVN! Po prostu!

Pan profesor natomiast zaatakował Tadeusza Płużańskiego. Wspomniał, że poznał osobiście jego ojca, który sprawił na nim wrażenia „człowieka łagodnego”.

Była to bardzo podła zagrywka, której celem było wrobić widzom, że Bohaterowie byli „łagodniejsi” i bardziej tolerancyjni od ich współczesnych obrońców.

Dyskusja krótka, ale doskonale oddająca mentalność parszywej lewicy i tych, co z TVN.

Piotr Szymanowski

za:www.fronda.pl/a/grozby-karalne-tvn,76369.html