Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Co dalej z naprotechnologią? Dziwne tajemnice urzędników Ministerstwa Zdrowia

Ważny projekt dotyczący zdrowia reprodukcyjnego przygotowywany przez Ministerstwo Zdrowia jest ukrywany przed światem przez urzędników resortu. Pytani o efekty prac - nie odpowiadają. W pracach zaś bierze udział urzędniczka, która w czasach rządów PO uczestniczyła w projektowaniu regulacji dotyczących in vitro a dziś wchodzi w skład zespołu, który, wedle zapowiedzi, miał wzmocnić naprotechnologię kosztem in vitro. Jednocześnie prasa publikuje wypowiedź jednego z jego członków, fundamentalnie rozjeżdżającą się z owymi zapowiedziami… Po co te tajemnice?

Program Kompleksowej Ochrony Zdrowia Prokreacyjnego w latach 2016-2020 to wieloaspektowy dokument zapowiedziany przez ministra Konstantego Radziwiłła jeszcze w grudniu 2015 roku.

/.../

Jednego z członków zespołu pracującego nad programem cytuje dzisiejsza „Rzeczpospolita”, w której czytamy:

Wbrew obawom pacjentów raport pozbawiony jest elementów ideologicznych. Nie zakłada też finansowania naprotechnologii.

Skąd ta szokująca zapowiedź, skoro w grudniu ub. roku minister zdrowia Konstanty Radziwiłł zapowiedział wprowadzenie narodowego programu prokreacyjnego, opartego właśnie na rozwiązaniach naprotechnologii i „nie budzących takich emocji etycznych jak in vitro”? Tego niestety – nie sposób się dowiedzieć. W Ministerstwie Zdrowia odesłano nas z kwitkiem.


Więcej: http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/303930-co-dalej-z-naprotechnologia-dziwne-tajemnice-urzednikow-ministerstwa-zdrowia

autor: Artur Ceyrowski

Copyright © 2017. All Rights Reserved.