Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Ks. Prymas w Krynicy: Nie ograniczać się do produkcji i konsumpcji
„Ten świat nie może się ograniczać tylko do tego, co konsumujemy i produkujemy” – mówił Prymas Polski, ks. abp Wojciech Polak, podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Panel pt. „1050 lat i co dalej?” odbył się w pierwszym dniu międzynarodowego spotkania. Ks. abp Wojciech Polak przekonywał, że wyzwań we współczesnym świecie jest coraz więcej.

„Realizacja chrześcijaństwa jest pewnym zadaniem dla każdego z nas. Powiedzenie, że chrześcijaństwo jest ciągle przed nami, ma nas mobilizować do wychodzenia dalej z Ewangelią, z wizją człowieka, angażowaniem się także w bardzo konkretny rozwój ludów i narodów” – powiedział metropolita gnieźnieński.

Nawiązując do panelu, podczas którego poruszano sprawę przyszłości chrześcijaństwa w Polsce, ks. Prymas zauważył, że wiele mówiono na temat duchowych pragnień człowieka.

„Ten świat nie może ograniczyć się tylko do tego, co konsumujemy, produkujemy. To, co duchowe, nie jest passé, a dyskusja na temat czasu wolnego nie dotyczy czasu, kiedy nic się nie robi, ale właśnie wewnętrznego czasu twórczego, który ma nas mobilizować do czegoś ważnego” – zaznaczył ks. abp Wojciech Polak.

W Krynicy dyskutowano także o tym, jak należy rozumieć wymiar etyczny w kontekście decyzji ekonomicznych w gospodarce rynkowej. Prymas Polski gościł na tym Forum po raz pierwszy.

za:www.radiomaryja.pl/kosciol/ks-prymas-krynicy-ograniczac-sie-produkcji-konsumpcji/

Copyright © 2017. All Rights Reserved.