Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Komunikaty i informacje

Miej miłosierdzie dla nas i świata całego! – koronka na ulicach miast świata 2017

Już po raz dziewiąty w godzinie miłosierdzia na placach miast i miasteczek całej Polski, a także niektórych miast świata, była odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia. Jest to coroczna akcja, która gromadzi na wspólnej modlitwie wielu duchownych i świeckich, dających świadectwo swojej wiary.

Każdorazowo modlitwa ta odbywa się 28 września, a wiec w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny.

Na to wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, zwrócił uwagę także Ojciec Święty Franciszek, który w liście skierowanym do ks. bpa Marka Marczaka, Administratora Archidiecezji Łódzkiej, zapewnił o swojej łączności modlitewnej i pobłogosławił organizatorom, a także uczestnikom tej wspólnej modlitwy. – Ojciec Święty Franciszek wyrażając nadzieję, że wołanie o Boże miłosierdzie, będzie budziło również pragnienie szczodrego niesienia go potrzebującym, z serca udziela wszystkim swego Apostolskiego Błogosławieństwa i prosi o modlitwę w jego intencji. – czytamy w liście z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej.

Wśród uczestników modlitwy można było znaleźć dzieci, młodzież szkolną, siostry zakonne, kleryków, kapłanów, a także osoby starsze. Wszyscy gromadzili się, aby przyzywać miłosierdzia dla siebie i świata całego.

-Do udziału w tej modlitwie, zachęcił mnie mój ksiądz katecheta. – mówi Ignacy Dąbrowski, uczeń łódzkiej szkoły muzycznej. Przez tę modlitwę na ulicy, chcę pokazać, że Kościół jest także na zewnątrz, a nie tylko w świątyni. Chcę pokazać, że my jesteśmy żywym Kościołem i mamy żywą wiarę, oraz to, że chcemy się otwierać na innych. – dodaje tegoroczny maturzysta.

-Wiedziałam już o tej akcji od kilku lat, ale z uwagi na wykonywaną pracę, dziś brałam w niej udział po raz pierwszy. – tłumaczy Beata Bienias. To wyjątkowe wydarzenie. To jest zupełnie co innego, niż modlitwa w domu, czy indywidualna w świątyni. Kiedy modlisz się z kimś, kto jest obok, kto tak jak ty potrzebuje modlitwy, to sprawia ci wiele radości, bo nie jesteś sam. – dodaje uczestniczka modlitwy.

Pomysł akcji „Koronka do Bożego miłosierdzi na ulicach miast świata” zrodził się przed laty w Łodzi. To modlitewne wydarzenie organizowane jest spontanicznie przy pomocy plakatów, e-maili, SMS-ów, ogłoszeń w lokalnej prasie, portali społecznościowych w Internecie, a także ogłoszeń parafialnych.


za: archidiecezja.lodz.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.