Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Komunikaty i informacje

Jadwiga Kamińska - Witaj Mała Gwiazdko 2017

Kolędowanie na chwałę Pana to inicjatywa Sławomira Kowalewskiego członka zespołu Trubadurzy i proboszcza parafii p.w. św. Anny ks. kan. Piotra Turka.

Kolędy mają taką siłę i moc, że zawsze przyciągają rzesze słuchaczy./.../

W świątyni pięknie udekorowanej choinkami już po raz siódmy wystąpiło wielu artystów z całego kraju. Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki wykonywali m.in.: Danuta Błażejczyk, Anna Cymmerman,  Eleni, , Krzysztof Krawczyk, Sławomir Kowalewski, Patrycja Runo, Tadeusz Urbański, Rodzina Kaczmarków oraz zespoły Blue Cafe, Trubadurzy, 1ONE.Koncert to dar artystów dla mieszkańców Łodzi, wszyscy wystąpili charytatywnie.

Dziękując artystom Ksiądz Proboszcz powiedział – człowiek realizuje się w pełni, kiedy dzieli się z potrzebującymi. Za ten dar, za waszą życzliwość, serdeczność „Bóg zapłać”. Niech Boża Dziecina wam błogosławi. My wszyscy mamy dzielić się miłością, która płynie do nas od Tego, który przyszedł na świat, by nas zbawić. Dziękuję za przygotowanie tego wspaniałego koncertu szczególnie Sławkowi Kowalewskiemu i Leszkowi Bonarowi z łódzkiej telewizji. Tylu artystów jeszcze u nas nie było. Dziękuję wam wszystkim, że wspólnie uczestniczyliście w dzieleniu się radością, miłością i pokojem. Życzę w zbliżające się święta Bożej radości i Bożego pokoju.

Koncert, który zarejestrowała TVP3 Łódź, będzie można go obejrzeć w Wigilię o godz. 17.30.
    
Tekst: Jadwiga Kamińska
Foto: Marek Kamiński                                                                                

        

Copyright © 2017. All Rights Reserved.