Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Komunikaty i informacje

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka zaprasza

Zbliża się Dzień Świętości Życia (w tym roku wyjątkowo 9 kwietnia). Z tej okazji odbędą się trzy ważne wydarzenia, na które serdecznie zapraszam.

1.Zapraszam na tradycyjną, XXXVIII już Pielgrzymkę Obrońców Życia na Jasną Górę 7 kwietnia (sobota). Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka organizuje wyjazd autokarowy na tę pielgrzymkę. Koszt przejazdu w obie strony - 15 zł, zgłoszenia do dnia 30 marca br. w godz. 9.00 - 15.00 tel. 12 421 08 43. Wyjazd autokaru z Placu Matejki w Krakowie o godz. 6.15 i spod Kościoła Księży Pijarów, ul. Dzielskiego 1 o godz. 6.30. Planowany powrót około godz. 17.00 -- www.pro-life.pl/pielgrzymka

2.Zapraszam na Mszę Świętą w intencji obrony życia do Kościoła Mariackiego 9 kwietnia (poniedziałek), na godz. 18.30. Mszy Świętej koncelebrowanej przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski - Metropolita Krakowski.

3.Z okazji Narodowego Dnia Życia zapraszam także na Koncert Muzyki Sakralnej "Życie zawsze zwycięża" do Filharmonii Krakowskiej 10 kwietnia (wtorek), na godz. 18.00. Wystąpi Chór " Musica ex Anima" oraz Cappella Marialis (z Bazyliki Bożego Miłosierdzia w Krakowie), Orkiestra Symfoniczna Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie pod dyrekcją Krzysztofa Michałka. Bezpłatne zaproszenia prosimy zamawiać w biurze Stowarzyszenia w Krakowie przy ul. Krowoderskiej 24/6 lub telefonicznie: 12 421 08 43 (w godz. 9-15). W czasie koncertu zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar na pomoc dla rodzin wychowujących niepełnosprawne dzieci -- www.pro-life.pl/koncert
Bardzo proszę o jak najszersze rozpropagowanie tego zaproszenia.

Niech Święta Zmartwychwstania Pańskiego, Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, Dawcy Życia i Zwycięzcy śmierci, napełnią każdego z nas wielką radością, ufnością i wiarą w ostateczne zwycięstwo cywilizacji życia nad antycywilizacją śmierci. Niech Zmartwychwstały Chrystus raczy darzyć nas hojnie swoim światłem, miłością i mocą. "W Chrystusie Zmarłym i Zmartwychwstałym sprawa człowieka otrzymała już swój ostateczny wyrok: życie zwycięży śmierć!" (Św. Jan Paweł II, Rzym 26.02.1979 r.)
Szczęść Boże!
 
dr inż. Antoni Zięba
prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka
organizacja pożytku publicznego KRS 0000140437
ul. Krowoderska 24/1, 31-142 Kraków
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
biuro: ul. Krowoderska 24/6, 31-142 Kraków
tel./fax (12) 421-08-43
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.pro-life.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.