Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Komunikaty i informacje

KOMUNIKAT PRASOWY IPN Łódź

#MojaNiepodległa Noc Muzeów w Oddziale IPN w Łodzi - Łódź, 19/20 maja 2018

To już dziesiąta edycja Nocy Muzeów w łódzkim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej. W roku stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości przedsięwzięcie odbywa się pod hasłem #MojaNiepodległa.

data: 19/20 maja 2018 r.

godz.: 18.00-01.00

miejsce: siedziba Oddziału Instytutu Pamięci narodowej w Łodzi, ul. Elizy Orzeszkowej 31/35

możliwość dojazdu specjalnymi liniami MPK

Program:
•    gry planszowe – premiera gry memory „Twórcy niepodległości”, połączona z konkursem wiedzy o jej bohaterach, gra „Awans”, domino 1914-1918 (realizacja: OBEN IPN w Łodzi) sala konferencyjna budynku „D”
•    kącik malucha czytelnia, budynek „C”
•    prezentacja stworzonej w Oddziale IPN w Szczecinie zewnętrznej wystawy „Ojcowie niepodległości” połączona z quizem historycznym (realizacja: OBEN IPN w Łodzi). Zapewniamy oprowadzanie po wystawie i wsparcie dla najmłodszych w rozwiązywaniu quizu (realizacja: OBBH IPN w Łodzi) parking przed budynkiem „D”
•    pokazy rekonstrukcji historycznej realizowane przez Związek Strzelecki Oddział Łódź (historia Legionów Polskich, punkt werbunkowy do Legionów Polskich) teren zielony za budynkiem „D”
•    strzelnica zorganizowana przez Związek Strzelecki Oddział Łódź (nadzór: OBEN IPN w Łodzi) teren zielony przy ścianie budynku „C”
•    koncert niepodległościowy Chóru Dziecięcego Miasta Łodzi hall, budynek „D”
•    prezentacja techniki druku na sicie realizowany przez Monikę i Jakuba Jarosów – tematyczne nawiązanie do obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości (#MojaNiepodległa na białych lnianych torbach) wejście do budynku „D”
•    pokaz krótkich form reportażowych z cyklu „Łódzkie drogi ku wolności”, zrealizowanego we współpracy TVP3 Łódź i IPN Łódź (realizacja: asystent prasowy, OBUWiM IPN w Łodzi) hall w budynku „D”
•    „Łódzka pamięć o drodze do niepodległości”– odwiedzający łódzki IPN dowiedzą się, gdzie w naszym mieście upamiętniono ludzi, organizacje i wydarzenia związane z walką o niepodległość i utrwalenie granic Rzeczypospolitej, gdzie szukać grobów bohaterów walki o wolność pochowanych na łódzkich cmentarzach, jak powyższa problematyka jest odzwierciedlona w nazewnictwie miejskim, a także przekonają się, że puzzle edukacyjne to  pasjonujący sposób poznawania historii dla ludzi w każdym wieku (realizacja: OBUWiM IPN w Łodzi) hall w budynku „D”
•    zwiedzanie archiwum Instytutu Pamięci Narodowej i prezentacja dokumentów z zasobu IPN, w tym m.in. albumu z fotografiami żołnierzy 28. pułku Strzelców Kaniowskich (pułku „Dzieci Łodzi”), nabytków w ramach projektu  „Archiwum Pełne Pamięci”, ankiet działaczy politycznych i funkcjonariuszy służb mundurowych II Rzeczypospolitej (realizacja: Archiwum Oddziału IPN w Łodzi) budynek „A”, magazyn archiwalny
•    pokaz technik konserwacji i reprografii dokumentów w Pracowni Digitalizacji i Zabezpieczenia Zasobów Archiwalnych (realizacja: Archiwum Oddziału IPN w Łodzi) budynek „C”, I piętro
•    punkt przyjmowania wniosków o udostępnienie dokumentów (realizacja: Archiwum Oddziału IPN w Łodzi) budynek „A”, pokój przyjęć
Kontakt dla mediów
Marzena Kumosińska, asystent prasowy, (42) 616-27-47, +48 662 125 951, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Informacje na temat działalności Instytutu Pamięci Narodowej wraz z zapowiedziami kolejnych imprez można znaleźć na stronach internetowych Instytutu: www.ipn.gov.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.