Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Komunikaty i informacje

Komunikat Kurii Archidiecezjalnej

W ramach obchodów 31. rocznicy wizyty św. Jana Pawła II w Łodzi, centralnym punktem będzie Archidiecezjalne Święto Eucharystii w niedzielę 10 czerwca 2018 r. O godz. 10.00 sprzed kościoła MB Zwycięskiej w Łodzi, wyruszyć procesja eucharystycznej do Archikatedry Łódzkiej.

Po zakończeniu procesji o godz. 11.30 rozpocznie się Msza św. koncelebrowana w pod przewodnictwem i z homilią Bpa Andrzeja Dziuby Biskupa Łowickiego. Po Eucharystii zapraszamy na obiad na placu im. Jana Pawła II w Łodzi. Do uczestnictwa w Święcie Eucharystii zaproszone są dzieci pierwszokomunijne, które nie biorą udziału w procesji, lecz dopiero w Mszy św. około godz. 11.30 w Bazylice Archikatedralnej, po której zaplanowany jest dla nich posiłek.


za:www.teresa.salezjanie.pl/aktualnosci/#aktual_2684

Copyright © 2017. All Rights Reserved.