Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Komunikaty i informacje

Jadwiga Kamińska - Święto Pszczoły

Mszą św. dziękczynną za obfitość darów w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła rozpoczęły się uroczystości VII Wojewódzkiego Święta Pszczoły.

Mszę św. celebrował kapelan pszczelarzy, przewodniczący Wydziału Duszpasterskiego AŁ i proboszcz parafii ks. kan. Wiesław Kamiński. W uroczystej Eucharystii uczestniczyli przedstawiciele Związku Pszczelarskiego na czele z prezesem Bartłomiejem Piotrowskim, przedstawiciele Kół Rejonowych, a także smakosze miodów.

Po Mszy św. w dolnym kościele wysłuchano wykładów dr hab. Anety Stracheckiej:
„Apiterapia – profilaktyka i leczenie miodami odmianowymi” oraz „Produkty pszczele w terapii chorób cywilizowanych”.

Szczególnym zainteresowaniem braci pszczelarskiej był wykład dr Bożeny Stępień na temat aspektów prawnych prowadzenia gospodarstwa pasiecznego oraz sprzedaży bezpośredniej produktów pszczelarskich w świetle obowiązujących przepisów prawnych w Polsce.

Na kiermaszu przy kościele można było zakupić miody i produkty pszczele (pyłek kwiatowy, propolis, pierzgę, świece woskowe). Spotkaniu towarzyszyły: kapela Tolka Gałązki z Moszczenicy, kapela Sędziej z Sędziejowic oraz zespoły ludowe m.in. Leśnianki, Bukowianki.


dr Bożena Stępień i ks. kan. Wiesław Kamiński

 Kapela Sędzie


Tekst:  Jadwiga Kamińska
Foto: Marek Kamiński


Copyright © 2017. All Rights Reserved.