Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Komunikaty i informacje

Ks. abp Depo do dziennikarzy: Świadectwo życia nie jest naszą sprawą prywatną

Msza św. w intencji ludzi mediów odbyła się w związku z przypadającym 24 stycznia świętem ich patrona św. Franciszka Salezego.

Świadectwo życia związane z posłuszeństwem Chrystusowi dawane w naszych środowiskach nie jest naszą sprawą prywatną, trzeba za nie wziąć odpowiedzialność – powiedział w sobotę podczas Mszy św. w intencji ludzi mediów na Jasnej Górze ks. abp Wacław Depo.

    „Świadectwo życia związane z posłuszeństwem Słowu Bożemu, z posłuszeństwem Chrystusowi, dawane na co dzień w naszych środowiskach hospicyjnych czy dziennikarskich nie jest naszą sprawą prywatną, z której można zrezygnować, ale za którą trzeba będzie wziąć odpowiedzialność wobec Boga za wierność lub niewierność Jego łasce” – powiedział metropolita częstochowski ks. abp Wacław Depo, który jest też przewodniczącym Rady ds. Środków Społecznego Przekazu Konferencji Episkopatu Polski.

Msza św. w Częstochowie w intencji ludzi mediów była połączona z Ogólnopolską Pielgrzymką Hospicjów. Zgromadzonym w sanktuarium dziennikarzom i pracownikom hospicjów metropolita częstochowski przypomniał słowa, które św. Jan Paweł II wypowiedział w 2002 r. do młodzieży w Toronto: „Nie jesteśmy sumą naszych słabości i błędów; jesteśmy sumą miłości Ojca do nas i naszej realnej zdolności stania się obrazem Jego Syna. >>Duch świata<< oferuje rozmaite złudzenia, liczne namiastki szczęścia. Największa iluzja, źródło najpoważniejszego nieszczęścia, to złudzenie, że znajdzie się życie obywając się bez Boga, że osiągnie się wolność, wykluczając prawdy moralne i osobistą odpowiedzialność”.

    „Te słowa wracają dzisiaj do nas i wołają o wierność łasce” – zakończył ks. Arcybiskup.

Msza św. w intencji ludzi mediów odbyła się w związku z przypadającym 24 stycznia świętem ich patrona św. Franciszka Salezego.

za:www.radiomaryja.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.