Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Komunikaty i informacje

Asia Bibi jest już bezpieczna! Prześladowana chrześcijanka przebywa w Kanadzie

„Asia Bibi jest już bezpieczna w Kanadzie, gdzie spotkała się ze swoją rodziną”, poinformowało na Twitterze Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Z powodów bezpieczeństwa nie ujawniono miejsca ich pobytu, ani tego, jak i kiedy kobieta opuściła Pakistan.

We wtorek Najwyższy Sąd Pakistanu odrzucił wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy Asii Bibi. Tym samym podtrzymał swą październikową decyzję o uwolnieniu kobiety. Wszystko wskazuje na to, że bohaterska chrześcijanka będzie mogła opuścić Pakistan.

Wcześniej, w 2010 roku, chrześcijanka została skazana za obrazę Mahometa. Jej uniewinnienie w październiku wywołało serię gwałtownych protestów w Pakistanie. Islamiści złożyli petycję do Sądu Najwyższego w celu ponownego rozpatrzenia werdyktu. We wtorek odrzucili ją sędziowie pod przewodnictwem sędziego Asifa Saeeda Khosara.

Asia Bibi przebywa wciąż w Pakistanie. Media donosiły, że musiała tam pozostać, w oczekiwaniu na wspomniany wyrok. Teraz usunięta została ostatnia przeszkoda utrudniająca opuszczenie przez nią kraju. Asia Bibi prawdopodobnie dołączy wkrótce do rodziny w Kanadzie.
 
Historia wychowującej 5 dzieci Asii Bibi pełna była dramatycznych zwrotów. W 2016 roku Sąd Najwyższy nakazał ponowne rozpatrzenie jej sprawy. Na ten czas mogła opuścić areszt. Jednak kobieta pozostała za kratami z uwagi na groźby islamistów. W więzieniu czuła się bowiem bezpieczniej niż poza nim.

Oskarżenia o „bluźnierstwo” są częstą przyczyną surowych wyroków w Pakistanie. Szacuje się, że około 40 osób czeka obecnie na wyrok śmierci. Ofiarami są zarówno chrześcijanie, jak i muzułmanie.

W 2010 roku Benedykt XVI apelował o uwolnienie chrześcijanki. Z kolei w 2015 roku jej córka spotkała się z Franciszkiem.

 
za:www.pch24.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.