Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Komunikaty i informacje

Premiera filmu kole. Piotra Zarębskiego

Nasz znakomity kolega Piotr Zarębski jest producentem filmu dokumentalnego pt. „Konzentrationslager Stutthof”, będącego jednym z cyklu 25 filmów Antologii Niemieckich Obozów Zagłady w Europie.
Premiera filmu odbędzie się w dniu 25.02.2019 (poniedziałek) o godz. 18  w Instytucie Europejskim w Łodzi ul. Piotrkowska 262/264

Film „Konzentrationslager Stutthof”   zrealizowany w ramach „Antologii”, skierowany jest do kilku grup odbiorców. Przede wszystkim są to uczniowie szkół średnich i gimnazjalnych oraz nauczyciele.  Ideą twórców jest bezpłatne udostępnienie filmu dla szkół i bibliotek szkolnych, aby mógł służyć jako uzupełnienie wiedzy na lekcjach historii czy lekcjach wychowawczych (stąd ok 40-minutowy format filmu), pomagając tym samym nauczycielom w uświadamianiu młodzieży prawdy historycznej o obozach koncentracyjnych, a młodym ludziom w „naocznym” poznawaniu historii swojego kraju i kontynentu.
    
Kolejną grupą odbiorców „Antologii”, w tym filmu „Konzentrationslager Stutthof”,  będą dziennikarze polskich i europejskich mediów oraz polskie placówki dyplomatyczne i konsularne,  muzea, związki czy stowarzyszenia w Polsce i za granicą oraz wszelkie organizacje zajmujące się krzewieniem wiedzy o historii, prawdy historycznej i pamięci o ofiarach nazizmu.
    
„Antologia” ma pomóc w wyeliminowaniu, z dyskursu historycznego i medialnego, rażących błędów w rodzaju „polskie obozy koncentracyjne” poprzez uświadamianie odbiorcom prawdy historycznej o ideologicznym i organizacyjnym zapleczu mechanizmu eksterminacji, stworzonego poprzez sieć niemieckich obozów obejmujących swoim zasięgiem całą Europę.  
Minister Jan Józef Kasprzyk Szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych objął realizację „Antologii” patronatem honorowym, a Głównym Sponsorem filmu jest Grupa Energa.

KSD OŁ

Copyright © 2017. All Rights Reserved.