Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Komunikaty i informacje

Zaproszenie na spotkanie Ogólnopolskiej Rady Ruchów Katolickich. Na czym polega towarzyszenie świeckim w odkrywaniu ich powołania ?

Zapraszamy na Spotkanie Plenarne Ogólnopolskiej Rady Ruchów Katolickich, które odbędzie się 13 kwietnia br. (sobota) o godz. 10.30 w Warszawie, w Domu Pielgrzyma „Amicus”, przy kościele św. Stanisława Kostki na Żoliborzu ul. Hozjusza 2.

Tematem spotkania będzie refleksja nad posługą towarzyszenia osobom w rozwoju ich więzi z Bogiem. Ojciec św. Franciszek zachęca członków ruchów do tego, aby bardziej zdecydowanie podjęli się tej posługi towarzyszenia.  
Z okazji 30-lecia ogłoszenia adhortacji św. Jana Pawła II „Christifideles Laici” skupimy się na tym, jak dziś towarzyszyć ludziom w odkrywaniu ich powołania człowieka świeckiego.


Program spotkania

10.00 - Recepcja
10.30 – Rozpoczęcie spotkania - Regina Pruszyńska, wiceprzewodnicząca ORRK
10.45 – „Na czym polega towarzyszenie świeckim w odkrywaniu ich
powołania?” - o. Adam Schulz SJ, przewodniczący ORRK
11.30 - Świadectwa członów ruchów ukazujące przykłady różnych sposobów
oraz metod towarzyszenia świeckim
12.30 - Przerwa na kawę
13.00 - Sprawy bieżące
14.00 – Eucharystia
15.00 - Zakończenie spotkania


Z wyrazami szacunku i modlitewną pamięcią,

Regina Pruszyńska - Wiceprzewodnicząca ORRK                            
O. Adam Schulz SJ - Przewodniczący ORRK                                       
                                  
Warszawa, 4 marca 2019 r.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.