Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Komunikaty i informacje

Zaproszenie na II Dzień Katolickich Twórców i Artystów - Quo Vadis? wraz z Mszą Świętą i Uwielbieniem

Pragniemy bardzo serdecznie zaprosić wszystkich Państwa  na II Dzień Katolickich Twórców i Artystów już 16 marca 2019 roku, Parafia Najświętszego Imienia Jezus w Łodzi (u Ojca Remigiusza Recława https://www.youtube.com/watch?v=S5ml7oJwfrg). Szczegóły poniżej.

Jednocześnie prosimy o przekazanie zaproszenia zainteresowanym.

Dzień Katolickich Twórców i Artystów – to kolejna konferencja, zakończona Mszą Świętą i uwielbieniem Boga, z cyklu realizowanych w całej Polsce spotkań p.t. „Quo Vadis Twórco?”

Naszym pragnieniem jest aby kultura i sztuka zachęcała do dobra, niosła nadzieję, a przede wszystkim kształtowała człowieka ku miłości bliźniego i świata. Wierzymy, że każdy twórca, dziennikarz czy artysta dzięki swoim talentom, ma ogromy wpływ kształtowanie kultury i otaczającego świata. „Nie ma rozwoju świata, bez rozwoju człowieka, ani rozwoju człowieka bez rozwoju kultury. Kultura stanowi klucz do naszego człowieczeństwa, jest wpisana w nasze człowieczeństwo. Każdy z nas jest „twórcą” bo jesteśmy powołani by tworzyć nasze życie Arcydziełem” (Jan Paweł II)

PO CO TAKI DZIEŃ?

– by oddać Bogu chwałę i podziękować za talenty, którymi nas szczodrze obdarzył – jednoczyć twórców i artystów oraz ich środowiska i zachęcać do wspólnych działań – stworzyć możliwość wysłuchania konferencji oraz świadectw innych twórców i artystów – poruszyć serca do większej odpowiedzialności za Kulturę w Polsce

Działamy z błogosławieństwem Kościoła (w załączniku błogosławieństwo Biskupa Michała Janochy dla naszych działań), naszym marzeniem, które złożyłyśmy na ręce Arcybiskupa Kazimierza Nycza jest zawierzenie Bogu przez ręce Maryi wszystkich twórców, artystów, dziennikarzy i ludzi kultury, na Jasnej górze w 2020 roku.

Nasze wydarzenia organizujemy kolejno w dużych miastach Polski. Zaproszenie Biskupa: https://www.youtube.com/watch?v=MUa0OQXTKdQ&t=3s

 PROGRAM

Część konferencyjna (SALA TEATRALNA)
13.00 – 13.30 Otwarcie konferencji – o. Remigiusz Recław oraz Dorota Łosiewicz (dziennikarka Telewizja w Polsce)

13.30 – 14.30 Quis sum - kim jestem jako Twórca? – Darek Malejonek - kompozytor, wokalista, gitarzysta, członek zespołów: Kultura, Izrael, 2Tm2,3, Arka Noego. Założyciel i lider Maleo Reggae Rockers.

14.30 – 15.00 Przerwa kawowa

15.00 – 15.45 Quo vadis – dokąd zmierzam/czego pragnę w swojej twórczości? – Piotr Chomicki – ewangelizator, producent, twórca portalu crowdfundingowego Katolikwspiera.pl i założyciel Fundacji Holy Mary Team, zajmującej się produkcją projektów ewangelizacyjnych filmowych i muzycznych.

15.45 – 16.15 Przerwa obiadowa

16.15 – 17.00 Quid est tibi, Domine? czego pragniesz ode mnie Panie? - Paulina Nawrot - artystka wizualna, projektantka, ilustratorka (murale, projekty nadruków odzieżowych i kostiumów teatralnych), Liderka Wspólnoty Twórców Chrześcijańskich Vera Icon.

17.00 – 18.00 Godzina Świadectw

Cześć modlitewno – uwielbieniowa (kościół Najświętszego Imienia Jezus)

18.00 – 19.00 Msza Święta koncelebrowana w intencji twórców i artystów sprawowana przez: o. Remigiusza Recława SJ – kustosza Parafii Najświętszego Imienia Jezus

19.00 – ok. 20.30 Wieczór Uwielbienia

Szczegóły: www.goodstage.pl <https://l.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fwww.goodstage.pl%2F%3Ffbclid%3DIwAR3tOE_brol-ko7h-Uopm1qEhB6TOKrQO5jZ87RLGjFdTKoS8u4zjFqiUao&h=AT0Pw76Z-cMfx5jlcfUJHj4E1HGm_y9_9ulgZ9XRS4nJaqA6qFrnvx6JaNIPdcp0G68nv2EPwo9PlTM9Sta4KUVBNhZR0BY3sgUMVT7xe4PyNlLwiyhMVmQmXoKyun7Hz49H>
Bilety: https://dzientworcow2.evenea.pl/


Można wesprzeć nasze wydarzenie modlitwą lub środkami pieniężnymi, które chcemy przeznaczyć na organizację kolejnych Dni katolickich Twórców i Artystów oraz wydanie książki pt Quo Vadis Twórco, wraz z płytą z konferencjami i świadectwami. Bóg zapłać.
https://www.katolikwspiera.pl/dzien-katolickich-tworcow-i-artystow-qvt.html


Magdalena Wołkowicz <Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.