Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Komunikaty i informacje

Komitet Ruch Prawdziwa Europa – Europa Christi ogłosił start w wyborach do PE

Ochrona życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz zagwarantowanie praw rodziny i małżeństwa – to najważniejsze postulaty komitetu Ruch Prawdziwa Europa – Europa Christi. Komitet został już zarejestrowany w Państwowej Komisji Wyborczej.

Komitet będzie ubiegał się o mandaty w Parlamencie Europejskim. W jego skład wchodzą trzy podmioty – Prawica Rzeczypospolitej, Ruch Prawdziwa Europa oraz Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin. Profesor Mirosław Piotrowski, lider Ruchu Prawdziwa Europa wskazał: ,,Chcemy, aby głos prawicy był w końcu słyszalny”.

    – Startujemy do Parlamentu Europejskiego, aby wzmocnić i poszerzyć polską prawicę. Nasza partia jest katolicka, chrześcijańska i chcemy, aby katolicy i chrześcijanie nie byli traktowani jako obywatele drugiej bądź trzeciej kategorii. Chcemy także działać na rzecz społeczeństwa polskiego, wzmacniać nasz głos i nie pozwolić, aby Unia Europejska nas ogrywała, podnosiła ceny prądu, bądź wpływała na nasze życie w niekorzystny sposób – wskazał prof. Mirosław Piotrowski.

Celem koalicji jest m. in. wypowiedzenie tzw. konwencji antyprzemocowej na rzecz wdrożenia Konwencji o Prawach Rodziny.

Będziemy chcieli realizować postulaty na rzecz cywilizacji chrześcijańskiej – zaznaczył prezes Prawicy RP dr Krzysztof Kawęcki.

    – Chciałbym wyrazić satysfakcję, że to porozumienie, które tutaj reprezentujemy, stało się faktem. Jesteśmy przekonani, że katolicka opinia publiczna potrzebuje własnej, niezależnej reprezentacji – także w życiu publicznym – mówił dr Krzysztof Kawęcki.

Członkowie koalicji nie wykluczają, że to początek dłużej współpracy, która mogłaby zaistnieć także w kontekście jesiennych wyborów do parlamentu krajowego. O mandat europosła z list komitetu będą ubiegać się m. in. poseł Jan Klawitter, mec. Stefan Hambura, a także poseł I, III, IV i V kadencji Marian Piłka. Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

za: http://www.radiomaryja.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.