Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Komunikaty i informacje

KOMUNIKAT PRASOWY IPN O/Łódź z 7.05.2019

Cykl lekcji archiwalnych na temat przemian roku 1989 – Łódź, maj-czerwiec 2019
W związku ze zbliżającą się trzydziestą rocznicą przemian roku 1989 zapraszamy na lekcje archiwalne dla uczniów szkół średnich i studentów.

W maju oraz czerwcu pracownicy Oddziałowego Archiwum we współpracy z Oddziałowym Biurem Badań Historycznych poprowadzą zajęcia z wykorzystaniem materiałów z zasobu łódzkiego IPN, które dokumentują działania Służby Bezpieczeństwa podejmowane m.in. w kontekście obrad „okrągłego stołu” oraz kampanii wyborczej do tzw. sejmu kontraktowego.

Zajęcia będą składały się z dwóch bloków – wprowadzenia historycznego oraz pracy z wybranymi dokumentami oraz pomocami archiwalnymi peerelowskiego MSW. Planowany czas zajęć to dwie godziny lekcyjne.

Dla wyróżniających się uczestników zajęć oraz ich opiekunów przewidujemy drobne upominki z oferty wydawniczej IPN.

W maju w zajęciach, które poprowadzą Robert Rabiega (OA IPN w Łodzi) i dr Andrzej Czyżewski (OBBH IPN w Łodzi), wezmą udział uczniowie III klasy gimnazjum Szkoły Podstawowej nr 10 w Piotrkowie Trybunalskim (21 maja, godz. 13.00) oraz Szkół Edukacji Innowacyjnej w Łodzi (24 i 31 maja, godz. 10.00).

Zajęcia odbywają się w siedzibie Oddziału IPN w Łodzi przy ul. Elizy Orzeszkowej 31/35.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.