Komunikaty i informacje

Trwa XX Pielgrzymka Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę #20latkiRM

O godz. 17.00 rozpoczęła się XX Pielgrzymka Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę. Hasłem tegorocznego spotkania są słowa; „W mocy Bożego Ducha”. Pielgrzymkę transmituje TV Trwam i Radio Maryja.
Na Jasnej Górze na kilka godzin wcześniej odbyła się Msza św. ekspiacyjna za profanację obrazu Matki Bożej Częstochowskiej

- Maryjo, pomóż nam przezwyciężać grozę zła, które tak łatwo poprzez kłamstwo zakorzenia się w sercach Polaków. Niech te działania w prasie, radio, telewizji, szkołach i uniwersytetach, jak również w teatrach, kabaretach i naszych ulicach nie zamykają nam dróg ku prawdziwej polskiej solidarności, a zarazem dróg ku przyszłości budowanej na łasce Twojego Syna, a zarazem Bożego Ducha – modlił się metropolita częstochowski ks. abp Wacław Depo podczas Mszy św. ekspiacyjnej.

Spotkanie młodych na Jasnej Górze rozpoczęło się o godz. 17.00. Zgromadzonych pobłogosławił ks. bp Marek Solarczyk, biskup pomocniczy Diecezji Warszawsko-Praskiej, przewodniczący Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży KEP.

za: http://www.radiomaryja.pl/informacje/trwa-xx-pielgrzymka-mlodych-z-radiem-maryja-na-jasna-gore-20latkirm/