Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Komunikaty i informacje

Konkurs SDP w Łodzi

Regulamin VI Konkursu o Nagrodę im. Krzysztofa Michalskiego
Łódzkiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich
dla najlepszego korespondenta regionalnego, dziennikarza mediów lokalnych

Do konkursu może być zgłoszony korespondent regionalny łódzkich mediów lub dziennikarz publikujący w mediach na terenie województwa.
Do konkursu mogą być zgłaszane wszelkie materiały dziennikarskie z regionu, które zostały opublikowane w latach 2017 i 2018 w mediach województwa łódzkiego.  
Uczestnicy konkursu nie muszą być członkami Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.
Zgłoszenia mogą nadsyłać redakcje, autorzy oraz członkowie SDP rekomendujący prace innych autorów (za ich pisemną zgodą).
Materiały należy nadsyłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Wymagany format:
teksty – pdf lub jpg,
materiały radiowe – mp3 lub link do publikacji w Internecie,
materiały telewizyjne – mp4 (MPEG-4) lub link do publikacji w Internecie,
materiały internetowe – pdf, mp3, mp4 (MPEG-4) lub link do publikacji w Internecie,
W miarę możliwości prosimy o dołączenie zrzutu z ekranu prac konkursowych ze strony bazowej w formacie jpg.
INNE FORMATY NIE BĘDĄ OCENIANE!

W zgłoszeniu należy podać datę i tytuł medium, w którym materiał został opublikowany.
Jeden autor może zgłosić maksymalnie 3 prace, a w przypadku cyklu  wybór 3 odcinków serii.
Do zgłoszenia należy dołączyć dane autora (imię i nazwisko, mail i numer telefonu), krótki opis sylwetki kandydata oraz jego dorobku zawodowego.

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich Oddział w Łodzi dla celów związanych z konkursem przetwarza dane osobowe uczestników. Odbywa się to zgodnie z postanowieniami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalej RODO) oraz ustawy z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych. Przekazanie danych osobowych jest konieczne, aby wziąć udział w konkursie. Dane osobowe przetwarzane będą wyłącznie w celach związanych z realizacją konkursu. Tym, którzy udostępnili dane, przysługuje prawo dostępu do ich treści, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Prace konkursowe oceni jury powołane przez Zarząd Łódzkiego Oddziału SDP.
Jury weźmie pod uwagę dokonania dziennikarskie, ważność i doniosłość materiału, walory warsztatowe oraz oddziaływanie społeczne publikacji w Łodzi i regionie. Decyzja jury jest ostateczna.
Zwycięzca otrzyma Nagrodę im. Krzysztofa Michalskiego dla Najlepszego Korespondenta Regionalnego rzeczową lub pieniężną (wartości 2 tysięcy złotych).
Jury może podjąć decyzję o innym podziale nagród lub przyznać je w osobnych kategoriach (np. news, publicystyka, reportaż). Możliwe jest  podwyższenie puli  nagród.

Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane do 15 czerwca 2019 roku. Ogłoszenie wyników nastąpi podczas dorocznego Pikniku Dziennikarskiego.

Zarząd SDP Oddział w Łodzi


Konkurs imienia Krzysztofa Michalskiego ma upamiętnić zmarłego w 2012 roku naszego Kolegę, dziennikarza radiowego, telewizyjnego i prasowego, wieloletniego korespondenta łódzkich mediów w Kutnie. Dla Niego to, co działo się w ukochanym mieście, okolicznych powiatach, gminach, było tak samo istotne jak, z pozoru,  „ważniejsze” wydarzenia o randze ogólnopolskiej. Krzysztof Michalski pokazał, że można być dziennikarzem regionalnym a nie „prowincjonalnym”. Dla Niego dziennikarstwo było misją, a bohaterowie jego opowieści to przede wszystkim ludzie, a nie tylko nazwiska w kolejnych korespondencjach.Copyright © 2017. All Rights Reserved.