Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Komunikaty i informacje

Spotkanie z prof. Andrzeje Nowakiem w Warszawie 28.6.1019

Szanowni Państwo!

Zachęcamy do udziału w spotkaniu z prof. Andrzejem Nowakiem w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, które odbędzie się już jutro o godz. 18.00. Przyczynkiem do spotkania jest nowa książka profesora Nowaka pt. "O historii nie dla idiotów".

 Prof. Andrzej Nowak wraz z Antonym Polonskym będą rozmawiać o sensie polskiej historii, pojęciach takich jak „patriotyzm”, „modernizacja”, „zdrada”, „ofiara”, „niepodległość”, jak również o stosunkach Polski z sąsiadami, w tym stosunkach polsko-żydowskich. Dyskusję będzie moderował prof. Mirosław Filipowicz z KUL.

 "Historia nie dla idiotów" składa się z dwóch części: wywiadów i esejów. Pierwsza część to rozmowy z eseistami oraz historykami: Piotrem Wandyczem, Andrzejem Sulimą Kamińskim, Romanem Szporlukiem, Tomaszem Łubieńskim, Andrzejem Walickim, Henrykiem Samsonowiczem, Antonym Polonskym i Andrzejem Paczkowskim. W rozmowach przewijają się m.in. pojęcia patriotyzmu, pamięci, zdrady i polityki. W drugiej części książki profesor szuka odpowiedzi na pytania o polską tożsamość oraz pozycję w świecie – od chrztu Polski po działalność IPN.

Spotkanie z prof. Andrzejem Nowakiem:
 28 czerwca (piątek), godz. 18.00
 Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
 ul. Mordechaja Anielewicza 6, 00-157

 Pozdrawiamy
 Zespół RDI  
   
Nasza działalność opiera się na wolontariacie i darowiznach od osób fizycznych.

Jeśli identyfikujesz się z celami Reduty wesprzyj nas darowizną poprzez system Dotpay lub PayPal. Kliknięcie w jeden z poniższych obrazków przeniesie Cię na stronę Dotpay lub PayPal gdzie można przekazać darowiznę - na Dotpay za pomocą przelewu internetowego, a na PayPal za pomocą karty kredytowej.

Dziękujemy!

Można także wesprzeć Redutę poprzez wpłatę na konto bankowe

87 1090 1883 0000 0001 2254 5117  z dopiskiem “Darowizna na cele statutowe” w tytule przelewu, a także podaniem adresu mailowego.
 
 
www.rdi.org.pl  

Copyright © 2017. All Rights Reserved.