Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Komunikaty i informacje

Napisałem do Państwa w poniedziałek o bardzo pilnej sprawie.

Brytyjska sędzia orzekła niedawno, że 20-letnia kobieta z umiarkowanym upośledzeniem umysłowym, ma poddać się aborcji wbrew jej woli.

Kiedy dowiedziałem się o tej sytuacji od mojej brytyjskiej koleżanki Caroline Farrow (dyrektor CitizenGO Wielkiej Brytanii), trudno mi było sobie wyobrazić, że możemy być świadkami tak otwartego powrotu do najgorszych eugenicznych, hitlerowskich wzorców „eliminowania życia niewartego życia”.

Oczywiście, tak było w Niemczech, tak jest do dziś w Chinach, ale nigdy w ostoi wzorcowej demokracji i wolności za jaką chce uchodzić Wielka Brytania!

A jednak brytyjska sędzia Nathalie Lieven wydała taki wyrok. Wydała sądowy wyrok śmierci na dziecko.
Czym to się różni od zbrodni sądowej??
Przecież w myśl tego orzeczenia kobieta musiałaby wkrótce przejść przymusową aborcję, a jej 22 tygodniowe dziecko zostałoby pozbawione życia.

Jednak wtedy, na całym świecie, podniosły się głosy Państwa oburzenia.?
W ciągu kilkudziesięciu godzin ponad 130.000 osób z wielu krajów (w tym ponad 20.000 z Polski) podpisało naszą petycję do brytyjskiego sekretarza stanu, aby powstrzymać tę szaleńczą procedurę.

I oto, w nadzwyczajnym postępowaniu, zainterweniował brytyjski sąd apelacyjny.
Unieważniono wcześniejsze orzeczenie zmuszające kobietę do usunięcia dziecka wbrew jej woli.

Dla mnie to jeszcze jedna przesłanka, by sądzić, że to Państwa podpisy pomogły upowszechnić świadomość absurdu całej sytuacji.
Chcę też wierzyć, że bardziej zachęciły one niż zmusiły brytyjski rząd do przyspieszenia uchylenia tego haniebnego wyroku.

Chciałbym zatem osobiście podziękować każdemu z Państwa, którzyście podpisali się pod naszą petycją.?
Bardzo dziękuję! To jest Państwa zwycięstwo! Wspólnie ocaliliśmy jedno życie.

Z wyrazami szacunku
Paweł Woliński z całym zespołem CitizenGO

Copyright © 2017. All Rights Reserved.