Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Komunikaty i informacje

Sekretariat Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę inforuje i zaprasza

W niedzielę 21 lipca, dzień po Marszu Równości organizowanym przez środowiska LGBT, ulicami Białegostoku przejdzie "Marsz w obronie Rodziny".

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

W niedzielę 21 lipca, dzień po Marszu Równości organizowanym przez środowiska LGBT, ulicami Białegostoku przejdzie "Marsz w obronie Rodziny". - Profanacja wiary chrześcijańskiej spowodowała, że postanowiliśmy przejść ulicami naszego miasta, by pokazać smutek oraz troskę o nasze najmłodsze pokolenia oraz nas samych - mówi Anna Kamińska, organizatorka "Marszu w obronie Rodziny". Zapraszamy do wzięcia udziału w niedzielnym marszu.


Po Mszy Świętej w archikatedrze o godzinie 12.00 "Marsz w obronie Rodziny"
wyruszy 21 lipca o godz. 13.30 spod pomnika św. Jana Pawła II przed białostocką archikatedrą - Bazyliką Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Jak podkreśla organizatorka marszu, Anna Kamińska, "Marsz w obronie Rodziny"
jest odpowiedzią na sobotni Marsz Równości organizowany w Białymstoku przez środowiska LGBT.

- Jak pokazuje doświadczenie z innych miast, obrażają ludzi ukorzenionych w wierze chrześcijańskiej. Profanacja wiary chrześcijańskiej spowodowała, iż postanowiliśmy przejść ulicami naszego miasta, by pokazać smutek oraz troskę o najmłodsze pokolenia oraz nas samych. Dostrzegamy nasilającą się dyskryminację chrześcijaństwa w sferze publicznej. Jesteśmy zwolennikami demokracji i wolnych zgromadzeń, ale profanacja i obrażanie naszych uczuć religijnych przekroczyła wszelkie granice i standardy- tłumaczy Anna Kamińska.

Organizatorzy przewidują, że na niedzielnym "Marszu w obronie Rodziny"
pojawi się nawet 10 tys. osób.

Sobotni Marsz Równości organizowany przez stowarzyszenie "Tęczowy Białystok"
wzbudza wiele kontrowersji. Abp Tadeusz Wojda wystosował do wiernych diecezji białostockiej list, w którym zaznaczył, że jest to "inicjatywa obca naszej podlaskiej ziemi i społeczności, która jest mocno zakorzeniona w Bogu, zatroskana o dobro własnego społeczeństwa, a zwłaszcza dzieci".

"Jak można się było przekonać w innych polskich miastach, uczestnicy marszu swoją niecenzuralną postawą i strojem dawali gorszący przykład innym, korzystającym z przestrzeni publicznej, a zwłaszcza dzieciom i młodzieży. W czasie tych parad szydzono z wartości chrześcijańskich, profanowano święte symbole, wypowiadano bluźnierstwa przeciw Bogu i wulgaryzmy pod adresem ludzi wierzących"- pisał abp Wojda.

Apele do prezydenta Białegostoku o zakazanie Marszu Równości wystosowały m.in. środowiska katolickie oraz podlaska "Solidarność". Organizacji marszu mocno sprzeciwiają się również lokalni działacze Prawa i Sprawiedliwości.

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w niedzielnym "Marszu w obronie Rodziny"!

W niedziele odbędą się także comiesięczne Pokutne Marsze Różańcowe w
Poznaniu i Zamościu.


Sekretariat Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę

http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl/?p=7623

Copyright © 2017. All Rights Reserved.