Komunikaty i informacje

Sekretariat Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę inforuje i zaprasza

W niedzielę 21 lipca, dzień po Marszu Równości organizowanym przez środowiska LGBT, ulicami Białegostoku przejdzie "Marsz w obronie Rodziny".

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

W niedzielę 21 lipca, dzień po Marszu Równości organizowanym przez środowiska LGBT, ulicami Białegostoku przejdzie "Marsz w obronie Rodziny". - Profanacja wiary chrześcijańskiej spowodowała, że postanowiliśmy przejść ulicami naszego miasta, by pokazać smutek oraz troskę o nasze najmłodsze pokolenia oraz nas samych - mówi Anna Kamińska, organizatorka "Marszu w obronie Rodziny". Zapraszamy do wzięcia udziału w niedzielnym marszu.


Po Mszy Świętej w archikatedrze o godzinie 12.00 "Marsz w obronie Rodziny"
wyruszy 21 lipca o godz. 13.30 spod pomnika św. Jana Pawła II przed białostocką archikatedrą - Bazyliką Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Jak podkreśla organizatorka marszu, Anna Kamińska, "Marsz w obronie Rodziny"
jest odpowiedzią na sobotni Marsz Równości organizowany w Białymstoku przez środowiska LGBT.

- Jak pokazuje doświadczenie z innych miast, obrażają ludzi ukorzenionych w wierze chrześcijańskiej. Profanacja wiary chrześcijańskiej spowodowała, iż postanowiliśmy przejść ulicami naszego miasta, by pokazać smutek oraz troskę o najmłodsze pokolenia oraz nas samych. Dostrzegamy nasilającą się dyskryminację chrześcijaństwa w sferze publicznej. Jesteśmy zwolennikami demokracji i wolnych zgromadzeń, ale profanacja i obrażanie naszych uczuć religijnych przekroczyła wszelkie granice i standardy- tłumaczy Anna Kamińska.

Organizatorzy przewidują, że na niedzielnym "Marszu w obronie Rodziny"
pojawi się nawet 10 tys. osób.

Sobotni Marsz Równości organizowany przez stowarzyszenie "Tęczowy Białystok"
wzbudza wiele kontrowersji. Abp Tadeusz Wojda wystosował do wiernych diecezji białostockiej list, w którym zaznaczył, że jest to "inicjatywa obca naszej podlaskiej ziemi i społeczności, która jest mocno zakorzeniona w Bogu, zatroskana o dobro własnego społeczeństwa, a zwłaszcza dzieci".

"Jak można się było przekonać w innych polskich miastach, uczestnicy marszu swoją niecenzuralną postawą i strojem dawali gorszący przykład innym, korzystającym z przestrzeni publicznej, a zwłaszcza dzieciom i młodzieży. W czasie tych parad szydzono z wartości chrześcijańskich, profanowano święte symbole, wypowiadano bluźnierstwa przeciw Bogu i wulgaryzmy pod adresem ludzi wierzących"- pisał abp Wojda.

Apele do prezydenta Białegostoku o zakazanie Marszu Równości wystosowały m.in. środowiska katolickie oraz podlaska "Solidarność". Organizacji marszu mocno sprzeciwiają się również lokalni działacze Prawa i Sprawiedliwości.

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w niedzielnym "Marszu w obronie Rodziny"!

W niedziele odbędą się także comiesięczne Pokutne Marsze Różańcowe w
Poznaniu i Zamościu.


Sekretariat Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę

http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl/?p=7623