Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Komunikaty i informacje

Wygraliśmy!

Sędzia dał szansę małej Tafidzie na dalsze życie… i zezwolił jej na wyjazd do Włoch!

Nasza koleżanka, Caroline Farrow, dyrektor CitizenGO w Wielkiej Brytanii, uczestniczyła w rozprawie, podczas której sędzia odczytał wyrok i natychmiast podzieliła się z nami tą wspaniałą wiadomością!

Szacunek dla przyrodzonej godności człowieka tym razem zwyciężył nad nihilizmem i kulturą śmierci.

A stało się tak dzięki Państwu i dzięki setkom tysięcy aktywnych sympatyków i przyjaciół CitizenGO, którzy wzięli udział w naszej kampanii: podpisując i przekazując dalej naszą petycję, budząc świadomość wśród swoich znajomych poprzez media społecznościowe, przekazując wsparcie finansowe rodzinie Tafidy, pokrywając koszty związane z pomocą prawną i opieką medyczną oraz dołączając się do wszystkich wysiłków CitizenGO, by ratować życie tej małej dziewczynki.

Wczoraj, wiedząc, że następnego dnia zapadnie decyzja sądu, zorganizowaliśmy ostatnie czuwanie w Londynie, razem z rodziną Tafidy i przyjaciółmi. Podobne czuwanie miało też miejsce w Polsce. W poniedziałek, mimo ulewnego deszczu i wiatru było nas ponad trzydzieścioro pod ambasadą w Warszawie. We wtorek i środę, za każdym razem kilkanaście kolejnych osób modliło się tam o życie dla Tafidy.
Dzisiaj natomiast nasi współpracownicy w Londynie wysłuchali wyroku odczytanego przez sędziego na sali rozpraw… a także byli obecni na zewnątrz budynku sądu (proszę spojrzeć na zdjęcia).

Jako społeczność CitizenGO, od wielu miesięcy ciężko pracowaliśmy dla Tafidy.
Udało nam się zwyciężyć dzięki temu, że aktywni obywatele z całego świata tak licznie dołączyli do naszej kampanii, działając wytrwale i z zaangażowaniem, do końca nie tracąc nadziei.

Dzisiaj zwyciężyliśmy.
/.../

Ta decyzja jest bardzo istotna, ponieważ potencjalnie może mieć wpływ na los wielu tysięcy dzieci w Wielkiej Brytanii i całej Europie Zachodniej, które są w podobnej sytuacji do Tafidy.

Wczoraj jednak St. Barts Health Trust (firma zarządzająca szpitalem, w którym przebywa Tafida) wystąpiła o pozwolenie na kolejną apelację przeciwko decyzji sądu, więc nasza walka o Tafidę prawdopodobnie się jeszcze nie zakończy.
Wierzymy, że ewentualna apelacja zostanie odrzucona, gdyż Sąd swoją decyzję oparł na solidnych argumentach na rzecz kontynuowania leczenia Tafidy.

Jeśli będzie to koniecznie, będziemy tam razem, po raz kolejny, wszyscy, tak jak dotąd, jeśli  życie Tafidy będzie znów zagrożone. Jednakże teraz jest czas na świętowanie kolejnego, podnoszącego na duchu, zwycięstwa w wojnie o obronę życia niewinnych istot… i wartości, które niezłomnie wyznajemy jako członkowie społeczności CitizenGO.
/..../
Bardzo proszę o dalszą modlitwę w intencji Tafidy, aby mogła żyć, by nikt już nigdy nie poddawał w wątpliwość sensu jej życia i by mogła wyjechać do Włoch, gdzie, jak wierzymy, otrzyma dalsze odpowiednie leczenie.

/.../

Jeszcze raz bardzo Państwu dziękuję, za bycie najważniejszą częscią tej niezwykłej kampanii.
Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za to, że możemy bezwarunkowo liczyć na Państwa pomoc zawsze wtedy, kiedy życie bezbronnych jest zagrożone.

Z najgłębszymi wyrazami szacunku

Paweł Woliński i cały zespół CitizenGO

P.S. Chcemy dać też Państwu możliwość kontaktu z rodziną Tafidy, żeby pogratulować i podzielić się radością z kolejnej szansy na życie dziewczynki. Mogą Państwo napisać e-mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wystarczy kliknąć, aby otworzyć nowy e-mail i napisać do rodziców Tafidy, Sheliny i Mohammeda. Przekażemy im wszystkie Państwa wiadomości, które spływają do nas z całego świata.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.