Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Komunikaty i informacje

CENTRUM ŻYCIA I RODZINY informuje

Pycha kroczy przed upadkiem
/.../ Dla warszawskiego ratusza „jutro” oznacza „za tydzień”, a głos zatroskanych rodziców nie oznacza… nic. Bo jak inaczej rozumieć sposób odpowiedzi na kluczowe pytania o edukację seksualną?

/.../
Tak, jak wspomniałem Państwu /.../ 10 września zadaliśmy prezydentowi Rafałowi Trzaskowskiemu 11 pytań dotyczących realizacji „Deklaracji LGBT+” i edukacji seksualnej w szkołach.

Po dwóch tygodniach milczenia rozpoczęliśmy naciskanie stołecznych włodarzy i telefonicznie, i przez media społecznościowe. Ponad tydzień temu poinformowano nas, że otrzymamy odpowiedź „jutro”. Otrzymaliśmy ją wczoraj.

Nasze pytania były precyzyjne. Tymczasem to, co otrzymaliśmy od miasta, jest kolejnym unikiem przed ujawnieniem prawdziwych intencji. I zwiększa niejasności związane z tym tematem.

Prezydent Trzaskowski odpowiada

Pismo z ratusza rozpoczyna się od zgrabnego ogólnika, że edukacja seksualna jest już obecna w programie szkolnym w ramach wychowania do życia w rodzinie. Oczywiście, dodano, że zajęcia te nie są obligatoryjne.

Czytamy, że – i jest to jedyna konkretna odpowiedź na 11 zadanych pytań – „aktualnie nie są prowadzone prace nad programem edukacji seksualnej”. Prezydent pisze jednak, że „jest to podyktowane między innymi koniecznością wprowadzenia nadzwyczajnych działań dotyczących zapewnienia bezpieczeństwa uczniom w szkołach podstawowych”.

Dalej, wskazuje, że obecnie prowadzony jest program „Szkoła przyjazna prawom człowieka. Jak przeciwdziałać przemocy i wykluczeniu w szkole?” i opisuje, na czym polega i dlaczego został wprowadzony – objętościowo stanowi to połowę pisma.

Ale przecież nie o to pytaliśmy.

Na konkretne pytania otrzymaliśmy ogólnikowe wypowiedzi, niespecjalnie związane z tematem.

Nie odpuszczamy

Oburzeni tym stylem, poszliśmy wczoraj na sesję Rady m. st. Warszawy. Głos zabrał wiceprezes Centrum Życia i Rodziny, Kazimierz Przeszowski, który przedstawił nasze stanowisko.

/.../

Dla nas sprawa jest jasna. Brak wyczerpujących odpowiedzi oznacza, że wprowadzenie edukacji seksualnej według standardów WHO jest tylko kwestią czasu.

Dotychczasowe wypowiedzi prezydenta Trzaskowskiego – i słowne, i pisemne – traktujemy jako mydlenie oczu i zwodzenie. I to nie tyle organizacji społecznych, ale nas wszystkich, którzy jesteśmy zaniepokojeni kontrowersyjnymi zapisami „Deklaracji LGBT+”.

Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem. Dlatego w naszym oświadczeniu jeszcze raz zadaliśmy pytania, doprecyzowując je, z oczekiwaniem, że otrzymamy odpowiedź w tym samym tonie. Jak wspomniałem, jej brak lub ogólniki potraktujemy jednoznacznie.

Aby nie było wątpliwości, że dokument dotarł na właściwe biurka, podczas sesji osobiście wręczyliśmy oświadczenie wiceprezydentowi Pawłowi Rabiejowi.

Bitwa o polską szkołę trwa

Dla wielu osób nasza nieustępliwość, czy wręcz upór w ostatecznym wyjaśnianiu tej sprawy może wydawać się niezrozumiały. Jednak cena, którą warszawskie dzieci zapłaciłyby za „przespanie” tej sytuacji, byłaby bardzo wysoka.

Aby to uzmysłowić – polecam lekturę najnowszego „Przyjaciela Rodziny”. W obecnym, dopiero co wydrukowanym numerze zatytułowanym – jakżeby inaczej – „Bitwa o polską szkołę”, możemy przeczytać:
wywiad z prof. Markiem Regnerusem na temat przyszłości rodzin;
główne wnioski płynące z naszej czerwcowej konferencji na temat zagrożeń, jakie niesie edukacja seksualna;
o niszczycielskim i deprawującym wpływie mediów na najmłodszych;
jak rozmawiać z dziećmi o homoseksualizmie.
Bardzo zachęcam Państwa do zamawiania najnowszego „Przyjaciela Rodziny” – [KLIK]. Dodam, że pismo wysyłamy całkowicie bezpłatnie.
/.../
Kondycja i przyszłość Polski leżą w naszych rękach. Dlatego naszym obowiązkiem jest nieustanna formacja intelektualna, by nasze działania były jak najskuteczniejsze.

Kładę przed Państwem źródło rzetelnej wiedzy – nie wahajcie się po nie sięgnąć!  
/.../
Kamil Zwierz
Prezes Centrum Życia i Rodziny  

PS. Bardzo zachęcam do bezpłatnego zamówienia Przyjaciela Rodziny /.../. Nie dajmy się ogłupić i oszukać, a przede wszystkim – nie dajmy skrzywdzić naszych dzieci!

 
CHCĘ WESPRZEĆ CENTRUM ŻYCIA I RODZINY!

NAPISZ
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
ZADZWOŃ
+ 48 12 38 53 999

Copyright © 2017. All Rights Reserved.