Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Komunikaty i informacje

Łódź: Wystawa „Wszystko postawiłem na Maryję”

Wystawa „Wszystko postawiłem na Maryję” dedykowana beatyfikacji ks. kard. Stefana Wyszyńskiego i znajdująca się w Łodzi jest udostępniona dla zwiedzających od 15 sierpnia do 31 października 2021 roku.

Wystawa ukazuje pionowy wymiar kultury. Jest ilustracją działalności Prymasa Tysiąclecia, a ukazana u stóp Archikolegiaty Tumskiej kolekcja wizerunków Matki Boskiej Częstochowskiej, wykonana różnymi technikami, to novum wystawiennicze, przykład zachowania ciągu kulturowego i jego budowania.

Podczas trwania wystawy, 5 września o godz. 14.00 Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi zaplanowało koncert pieśni maryjnych w wykonaniu młodych artystów, a także pokaz gier i zabaw dziecięcych z XIX i XX wieku w wykonaniu zespołu obrzędowego oraz oprowadzanie kuratorskie po wystawi

Zapraszamy do zwiedzania wystawy czasowej dedykowanej beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

15 sierpnia - 31 października 2021

Kwiatkówek 26a

za:www.radiomaryja.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.